Blog podróżniczy » Relacje z podróży » Lądujemy w Dubaju, ponad 30°C w marcu!
Relacje z podróży ZEA

Lądujemy w Dubaju, ponad 30°C w marcu!

dubaj-mgla

Ile trwa lot do Dubaju?

Nasz samolot startuje o godzinie 12:20 z katowickiego lotniska. Obłożenie miejsc sięga prawie 100%, co potwierdza, że niedawno otwarty kierunek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich może być jednym z najbardziej popularnych w naszym kraju.

Przylot na lotnisko Dubaj-Al Maktoum (DWC) planowane jest na godzinę 21:10 czasu lokalnego. Różnica czasu między Polską, a krajem arabskim to 4 godziny. Co daje nam około 5 godzin i 10 minut w powietrzu.

Sam lot przebiega bez większych atrakcji i punktualnie docieramy do punktu destynacji. Już po wyjściu z samolotu, mimo wieczorowej pory, odczuwamy uderzenie gorąca. Na miejscu zastajemy 32°C, co daje nam ponad 20 stopni różnicy między temperaturą na polskiej ziemi w marcu.

Według nas najlepszym okresem na wyjazd do Dubaju jest czas od stycznia do właśnie marca lub maksymalnie kwietnia, a następnie od listopada do grudnia. W pozostałych miesiącach temperatura osiąga ogromne wartości, a pobyt w ZEA ogranicza się tylko do przeskakiwania z jednego do drugiego klimatyzowanego miejsca.

Zarezerwuj nocleg na Booking.com ze zniżką 50 zł

Wiza i lotnisko w Dubaju

Od 22 marca 2014 roku obywatele Polski nie potrzebują wizy na wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dzięki temu zaoszczędzimy prawie 500 zł (tyle wcześniej wynosiła opłata za promesę). Na terenie Emiratów możemy przebywać maksymalnie 90 dni w okresie pół rocznym w celach: turystycznych, kulturalnych, naukowych, wizyty u rodziny i znajomych. Nasz paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia przylotu.

Na miejscu podczas standardowej kontroli paszportowej zostanie zeskanowana nam także siatkówka oka. Procedura ma na celu łatwiejszą identyfikację zwłok przy ewentualnym nieszczęśliwym wypadku.

Dojazd z lotniska DWC do centrum Dubaju

Z powodu wieczornego przylotu do Dubaju, na miejsce noclegu udajemy się taxi, których całą masę znajdziemy przy samym wyjściu z terminala. Za 40 kilometrową trasę przejechaną w około pół godziny płacimy tylko 90 AED (ok. 90 zł).

Jeśli chodzi o komunikację miejską i dojazd nią do centrum Dubaju, lądując po 21:00 – może być ciężko. Przejście kontroli paszportowej, wymiana waluty, zakup biletów na autobus daje nam godzinę 22:00, a autobus z lotniska odjeżdża o 21:40 i 22:30. Droga do najbliższej stacji metra trwa około 40 minut, natomiast to kursuje tylko do godziny 23:00.

Lądując późną porą w Dubaju warto wybrać transport taksówką, które w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są bardzo tanie. Unikniemy wtedy utknięcia na stacji metra, gdy okaże się, że te już nie kursuję.

Pierwsze godziny w Dubaju

Od pierwszych minut Dubaj robi wielkie wrażenie, z każdego miejsca widoczne są wspaniale oświetlone wieżowce. Po ulicach poruszają się luksusowe samochody, a wszystkie większe auta muszą posiadać światła ostrzegawcze, co dodaje kolorytu wieczorem.

Na lotnisku warto wymienić jak najmniejszą ilość gotówki, z powodu niekorzystnego kursu.

My do naszego hotelu na Dubai Marinie docieramy po godzinie 22:30, udajemy się szybko do sklepu spożywczego Carrefour znajdującego się na parterze naszego budynku. Zakup butelki wody, bagietki i 15 plastrów sera żółtego kosztuje mnie 30 AED (ok. 30 zł).

A teraz czas odpocząć przed ekscytującym tygodniem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich…

Wyjazd do Dubaju – pozostałe części:

Tagi:

1 komentarz

Kliknij, aby skomentować