Strona główna » O mnie

O mnie

Cześć! Tu Emil, czyli twórca tej strony. Urodziłem się w  ’95, a swoją pierwszą zagraniczną podróż zorganizowaną samodzielnie odbyłem już przed ukończeniem 18 roku życia. Cieszę się, że trafiłeś na mój blog podróżniczy Emil Podróżuje i miło mi będzie gościć Ciebie tutaj na dłużej.

Od najmłodszych lat uwielbiałem geografię, co wiązało się z przesiadywaniem z atlasem w ręce i znajomością większości państw wraz z ich stolicami i flagami już na początku szkoły podstawowej. Drugą ogromną pasją był sport i to właśnie on zmotywował mnie do pierwszej własnej podróży – udałem się do Anglii na mecz swojej ulubionej drużyny piłkarskiej.

Natomiast strona, na której właśnie się znajdujesz powstała przy okazji mojej pierwszej samotnej podróży poza Europę, odwiedziłem wtedy Tajlandię, Singapur, Malezję oraz Oman.

Na świecie odgórnie przyjętą drogą do sukcesu jest dobra nauka w szkole, studia, zdobycie pracy i założenie rodziny. (Nie)stety taka idea nie przemawia do mnie, wszystko co z góry zaplanowane i monotonne szybko wydaje mi się nudne. Podróże pozwalają na ciągłe zmienianie lokalizacji i wydarzeń w swoim życiu, a także poznawanie innych kultur oraz spojrzeń na otaczający nas świat. W obecnych czasach, z dostępem do mega tanich biletów lotniczych powinniśmy podróżować i odkrywać miejsca, o których nawet nie śniły poprzednie pokolenia. Świat jest za duży by przebywać tylko w jednym miejscu.

W mojej głowie codziennie pojawiają się kolejne pomysły na wyjazdy, wiele z nich możesz zobaczyć na podróżniczej liście marzeń. Natomiast jeśli masz jakieś pytania lub propozycję zapraszam do kontaktu.

O blogu podróżniczym

Stronę stworzyłem z myślą o coraz większej ilości podróżujących Polaków. Chcę zawrzeć tutaj najważniejsze porady dotyczące podróży – jak zdobyć pieniądze na wyjazdy, zaplanować podróż czy oszczędzić na lotach i zakwaterowaniu oraz relacje z moich własnych wypraw, w których testuje noclegi, jedzenie, miejsca warte zobaczenia lub odkrywam mniej znane punkty. Wszystko w jednym miejscu – w ten sposób możesz poświęcić mniej czasu na przeszukiwanie Internetu, a więcej na podróże unikając przy tym jakichkolwiek wpadek. Na blogu poznasz też miejsca, o których istnieniu nie miałeś pojęcia, ale ostrzegam – spowodują ogromną chęć natychmiastowego zobaczeniach ich na własne oczy.

Chciałbym zainspirować jak najwięcej osób do samodzielnej organizacji podróży i przeżycia własnej niesamowitej przygody. Jeśli mi się udało Tobie na pewno też się powiedzie!

Gdzie mnie znajdziesz?

Najwięcej wartościowej treści pojawi się oczywiście na stronie internetowej, jednak znajdziecie mnie także w mediach społecznościowych, gdzie wszystkie informacje będą pojawiały się w czasie rzeczywistym. Serdecznie zapraszam na Instagrama, tam na bieżąco zobaczysz relacje oraz zdjęcia z wyjazdów oraz na Facebooka, bo na nim będą publikowane krótkie wpisy i ciekawostki z podróży.