Blog podróżniczy » Ameryka Południowa » Kolumbia

Kolumbia

Stolica: Bogota
Język: hiszpański
Waluta: peso kolumbijskie
Ludność: ok. 49 mln
Powierzchnia: ok. 1 139 825 km²

W tym przewodniku poznasz mniej znane i największe atrakcje warte zobaczenia w Kolumbii. Gwarantuje, że zakochasz się w tym kraju.

Co warto zobaczyć w Kolumbii?

W Kolumbii nie zabraknie Ci ciekawych miejsc do zobaczenia. Kraj słynący z upraw kawy jest jednym z najatrakcyjniejszych w Ameryce Łacińskiej i stanowi bardzo kompletny cel podróży! Największe atrakcje Kolumbii to między innymi rajskie plaże, jedna z najlepszych kaw na świecie, imponujące wulkany i góry, oraz piękne kolonialne miasteczka. Ponadto kraj jest niezwykle różnorodny ze względu na swoje położenie i ukształtowanie terenu. W Kolumbii doświadczysz zimnych temperatur w wysokich górach, wiecznej wiosny w Medellin, oraz tropikalnych upałów na wybrzeżu i nisko położonych terenach. Kolumbia jest również rajem dla ornitologów, ze względu na największą różnorodności ptaków na świecie. Oficjalna liczba ptaków zarejestrowanych w kraju to 1 954 gatunki (20% globalnej liczby). Oto lista zawierająca ciekawe miejsca w Kolumbii.

Kolumbia - atrakcje

1. Cartagena

Cartagena jest jednym najbardziej turystycznych miejsc w Kolumbii. Znajduje się na brzegu Morza Karaibskiego, a jej historyczne centrum kolonialne jest prawdziwym cudem bogatym w zabytki. W rzeczywistości jest to jedno z najlepiej zachowanych miejsc kolonialnych w obu Amerykach.

Co warto zobaczyć w Cartagenie? Atrakcją numer 1 w mieście jest fort Castillo San Felipe de Barajas. Nie możesz także przegapić spaceru po labiryntowych brukowanych uliczkach, aby podziwiać kolorowe budynki i chłonąć karaibską atmosferę! Zwiedzanie Cartageny jest jak cofnięcie się w czasie. Warto mieć jednak na uwadze, że miasto jest gorzej zorganizowane i rozwinięte niż np. Medellin. Ceny są również wyższe niż w reszcie kraju. Poza tym, w mieście nie ma ładnych plaż. Rajskie plaże można znaleźć na wyspach San Rosario znajdujących się 40 km od miasta.

Wyspy Rosario

Jest to archipelag 30 wysp u wybrzeży Cartageny. Najpopularniejsze z nich to Isla Grande i Isla Baru. Szczególnie ta druga, gdyż można na nią dotrzeć samochodem. Ale warto też wybrać się na Isla Grande. Z Cartageny to tylko godzina łodzią. Główne atrakcje wysp to oczywiście piękne plaże i rajska atmosfera.