Blog podróżniczy » Europa » Austria » Tani wynajem samochodu w Austrii
Austria

Tani wynajem samochodu w Austrii

droga w Austrii

Jeden z ulubionych kierunków wszystkich miłośników zimowego szaleństwa, górskich krajobrazów, a także… opery oraz znanych na całym świecie dzieł sztuki i zabytków. O jakim kraju mowa? Oczywiście o Austrii, którą najlepiej jest przemierzać właśnie samochodem.

Jak wygląda wynajem samochodu w Austrii i czy wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej jest tutaj w ogóle możliwe? Po przeczytaniu tego wpisu wszystko będzie jasne jak słońce.

Wynajem samochodu w Austrii – czy warto? 

Zaliczasz się do grona podróżników, którzy nie lubią siedzieć w jednym miejscu i są żądni kolejnych, nowych wrażeń niemal każdego dnia i z tego też względu zastanawiasz się czy funkcjonujący w Austrii transport publiczny sprosta Twoim oczekiwaniom? A może lepiej byłoby się zdecydować na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów w Austrii? Już śpieszę z odpowiedzią!

Skłamałbym gdybym powiedział, że system połączeń transportu publicznego w Austrii pozostawia wiele do życzenia, ponieważ na odwiedzających czeka tutaj ciężka do zliczenia ilość połączeń lotniczych, kolejowych oraz rejsowych znacznie ułatwiających komunikację wewnątrz kraju. Nie da się jednak ukryć, że są tutaj pewne ograniczenia – autobusy oraz pociągi nie kursują przecież przez całą dobę, a kursy taksówką na dłuższe dystanse mogą pochłonąć dużą ilość pieniędzy.

Jeśli więc chcesz poznać różne oblicza Austrii podczas jednego wyjazdu, to najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie tanie wypożyczenie samochodu, który będzie gotów na każde Twoje wezwanie i pozwoli Ci pokonywać trasy we własnym tempie.

Tani wynajem samochodu Austria

„No dobrze, ale która z dostępnych firm oferuje wynajem auta w Austrii na korzystnych warunkach?” zapytasz. W znalezieniu odpowiedzi na to pytanie pomogą Ci dostępne online wyszukiwarki taniego wynajmu aut, które porównują dostępne na rynku oferty od najsłynniejszych i cieszących się nieposzkalowanymi opiniami wypożyczalni i prezentują Ci te najbardziej atrakcyjne. Ja przy planowaniu własnych podróży korzystam np. z RentalCars.com, gdzie znaleźć można auta ekonomiczne, rodzinne, kompaktowe, duże, a także bardziej ekskluzywne modele, które będą czekały na Ciebie w wybranym miejscu.

Przeglądając oferty miej jednak na względzie fakt, że wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej nie jest możliwe, gdyż depozyt to obecnie norma w większości firm zajmujących się wynajmem, a także zwróć uwagę na fakt czy dana oferta zawiera w cenie już ubezpieczenie, gdyż konieczne może się okazać jego dodatkowe wykupienie.

Austria samochodem – o czym warto pamiętać?

Wiesz już gdzie tanio wypożyczyć auto w Austrii i że tania wypożyczalnia aut bez kaucji stanowi obecnie ewenement, tak więc pozwolisz, że całość zakończę zestawem najważniejszych zasad obowiązujących w tym kraju. Jeżeli będziesz się do nich stosować, to jestem przekonany, że wszelkie mandaty, blokady oraz innego rodzaju nikomu niepotrzebne atrakcje będą Cię omijać szerokim łukiem.

W kwestii ograniczeń prędkości nie ma tutaj zbyt dużych różnic pomiędzy Polską, a Austrią – na drogach krajowych powinieneś jechać max. 100 km/h, na autostradach 130 km/h, w terenie zabudowanym 50 km/h, a z kolei na drogach z ustalonym pierwszeństwem przejazdu do 50 km/h. Wyjątek stanowi Grazu, tutaj obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Miej także na względzie fakt, że jadąc przez Austrię samochodem będziesz zobligowany do uiszczenia opłat drogowych, które różnią się od siebie wysokością w zależności od tego przez jak długi okres czasu obowiązują.

Podczas kolacji wypiłeś lampkę wina i zastanawiasz się czy możesz wsiąść za kółko? W Austrii dopuszczalna ilość alkoholu we krwi wynosi 0.5 promila, a przekroczenie tej wartości oprócz oczywistych konsekwencji (takich jak choćby utrudnione panowanie nad samochodem) wiąże się z otrzymaniem mandatu w wysokości od 300 do 5900 euro, koniecznością odbycia specjalnego szkolenia oraz utratą prawa jazdy. Reasumując: nie warto ryzykować.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować