Blog podróżniczy » Europa » Hiszpania » Barcelona » Tani wynajem samochodu w Barcelonie
Barcelona

Tani wynajem samochodu w Barcelonie

samochód na drodze w barcelonie

Czy warto zwiedzać Barcelonę samochodem? Tutaj z pewnością spotkasz się ze skrajnymi opiniami – jedni powiedzą Ci, że w ten sposób jedynie zagwarantujesz sobie dużą ilość nerwów, które z koeli ominą Cię przy korzystaniu z komunikacji miejskiej, inni będą twierdzić, że zwiedzanie Barcelony samochodem ma swój urok. Jak to zwykle bywa – jedni oraz drudzy mają rację. Musisz pamiętać, że nie brakuje tutaj zarówno turystów z całego świata, jak i lokalsów, dlatego na ulicach może być dość tłoczno.

Jeśli natomiast planujesz wyruszyć z Barcelony w dalszą trasę mającą na celu odkrywanie kolejnych części Hiszpanii, to wynajem samochodu będzie najlepszą, możliwą opcją. Kto wie może nawet uda Ci się wypożyczyć samochód bez karty kredytowej (choć jest to mocno wątpliwe).

Tani wynajem samochodu Barcelona

Jeśli dotąd wydawało Ci się, że przekręty i nieuczciwe praktyki ze stron firm oferujących tani wynajem atu zdarzają się tylko i wyłącznie w małych, rzadko odwiedzanych miejscowościach, to niestety muszę Cię zmartwić. Wypożyczalnie samochodów w Barcelonie również sprawdzają czujność swoich klientów i wystawiają ją na najwyższą próbę m.in. podczas tworzenia umów. Jeśli nie zapoznasz się z nimi dostatecznie skrupulatnie, to koszt wynajmu auta w Barcelonie przerośnie Twoje najśmielsze oczekiwania.

Normą ze strony firm oferujących tanie wypożyczenie samochodu jest stosowanie praktyk, które narażają klientów na dodatkowe wydatki. Na szczęście zwracając uwagę na kilka szczegółów jesteś w stanie skutecznie zabezpieczyć się przed tego typu atrakcjami.

droga w Barcelonie

Barcelona samochodem – o czym warto pamiętać?

Przeglądając umowę o wynajmie auta w Barcelonie szukaj zapisów dotyczących nie tylko dozwolonego, dziennego limitu kilometrów (za przekroczenie którego niektóre wypożyczalnie pobierają dodatkową opłatę), ale także warunków dot. sprzątania i tankowania samochodu. Koniecznie sprawdź także ubezpieczenie pojazdu, a także to jaki pakiet ono obejmuje – może się bowiem okazać, że są to tylko i wyłącznie absolutne podstawy. Mając na względzie stan swojego konta decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów w Barcelonie (oraz każdym innym mieście) dodatkowo sprawdź dokładnie stan samochodu jeszcze przed jego wynajmem – jeśli zauważysz na nim uszkodzenia oraz zarysowania (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz), to niezwłocznie poinformuj o tym pracownika, który powinien dołączyć tego typu adnotacje do protokołu odbioru samochodu. W przeciwnym razie to właśnie na Ciebie spadną dodatkowe obciążenia finansowe i będziesz mógł pożegnać się z depozytem.

Najlepsze tanie wypożyczalnie samochodu w Barcelonie – gdzie tanio wynająć auto?

Gdzie tanio wypożyczyć auto w Barcelonie? Wszystko zależy od obranej przez Ciebie praktyki – jeśli zaliczasz się do grona osób, które swoje podróże wolą planować z wyprzedzeniem, to w znalezieniu korzystnej oferty pomoże Ci np. RentalCars.com, czyli wyszukiwarka online, która porównując oferty wynajmu aut w Barcelonie prezentuje Ci listę tych najbardziej atrakcyjnych spełniających Twoje indywidualne wymagania, takie jak np. ilość miejsc, pojemność bagażnika, typ samochodu, czy też dodatkowe udogodnienia.

Jeżeli natomiast zawsze zostawiasz wszystko na ostatnią chwilę, to tanią wypożyczalnię aut bez kaucji/z kaucją z pewnością znajdziesz np. na lotnisku Barcelona El-Prat, czy też w centrum miasta, nieopodal Placu Katalońskiego. Pamiętaj jednak o tym, że będziesz się musiał wówczas liczyć ze znacznie większymi kosztami… 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować