Blog podróżniczy » Podróże » Buty trekkingowe na wycieczkę górską
Podróże

Buty trekkingowe na wycieczkę górską

Góry działają jak magnes. Pozwalają poczuć się wolnym. Poprzez odkrywanie granic wytrzymałości własnego ciała, przełamywanie barier istnieje szansa poznania samego siebie. Jednak aby móc eksplorować tajemnice górskich przestrzeni, należy się odpowiednio przygotować. Trzeba mieć na uwadze, że teren ten bywa zdradliwy i bardzo wymagający. Dlatego kompletując buty trekkingowe, powinniśmy się trzymać kilku podstawowych zasad, które pomogą uniknąć przykrych niespodzianek.

Komfort ponad wszystko – wygoda w odpowiednich trekkingach

Zawsze na pierwszym miejscu należy stawiać wygodę. Wycieczka w góry ma być przyjemnością, a nie udręką. Obcierający, gniotący lub niedostosowany wymiarowo but potrafi uniemożliwić dalsze podróżowanie. Każdy wie, jak bolesne mogą być bąble na pięcie lub pęknięcia i rany naskórka. Chociaż z początku wydawać się one mogą błahym problemem, z czasem w miarę pokonywanych metrów stają się nie do zniesienia.

Wybierając się w góry, zawsze należy mieć na uwadze panujące warunki atmosferyczne. Prawidłowo dobrane obuwie trekkingowe powinno być odporne na wilgoć, deszcz, śnieg, a także upał lub mróz oraz różnić się w zależności od pór roku. Producenci bezustannie udoskonalają modele butów tak, aby były one jak najbardziej funkcjonalne i sprawdzały się podczas fatalnej pogody. W tym celu powszechnie stosowane są innowacyjne membrany, które skutecznie izolują stopę od czynników zewnętrznych, jednocześnie pozwalając skórze oddychać. Lowa – e-horyzont.pl jest przykładem oferty sklepowej proponującej takie nowoczesne rozwiązania.

Przezorny zawsze ubezpieczony 

Wyboistość terenu, wystające kamienie, śliskie podłoże, to niebezpieczne warunki podróżowania, sprzyjające urazom ciała, a zwłaszcza kończyn dolnych. Odpowiednie obuwie powinno być usztywnione w okolicach kostki tak, aby uniemożliwić jej przesuwanie się i kołysanie. W ten sposób unika się skręceń i zwichnięć, które są kontuzjami łatwo nawracalnymi. Uwrażliwione miejsce jest podatne na dalsze uszkodzenia, dlatego trzeba zachowywać szczególną ostrożność podczas kolejnych turystycznych eskapad. Wcześniejsze dbanie o odpowiednią ochronę oraz korzystanie z rad profesjonalistów softshell – sklep.jack-wolfskin.pl, pozwala skutecznie uniknąć niebezpiecznych sytuacji, często wynikających z braku fachowej wiedzy.

Specyfika górskiego terenu sprawia, że profesjonalne obuwie musi być wyposażone w odpowiednią podeszwę. Jej konstrukcja powinna zapewnić jak najlepszą przyczepność i amortyzację. W tym celu stosuje się głębokie profilowanie. Bieżnik powinien być ergonomiczny i elastyczny, aby nie męczył stopy podczas chodzenia oraz na tyle gruby, aby nie dało się odczuć wbijających się kamieni. Zastosowanie nowoczesnych gum pozwala bezproblemowo spełnić te warunki i zapewnić komfort ruchu.

Radość podróżowania w odpowiedniej odzieży trekkingowej

Odpowiednie przygotowanie do wycieczki to punkt wyjścia, od którego należy zacząć planowanie. Nigdy nie wolno zapomnieć, jakie niebezpieczeństwa czyhają w górach. Profesjonalna odzież i obuwie może zapewnić optymalny komfort. Sprawi, że nic nie przyćmi wspaniałych doznań z podziwiania natury i odległych horyzontów. We wszystkim należy też pamiętać o zdrowym rozsądku, który pomoże nam zarówno dobrze przygotować się do podróży, jak i bezpiecznie i mądrze planować swoje górskie trasy.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować