Blog podróżniczy » Europa » Portugalia » Madera » Madera: Cabo Girao – klif z niesamowitym szklanym punktem widokowym
Madera Relacje z podróży

Madera: Cabo Girao – klif z niesamowitym szklanym punktem widokowym

Cabo Girao

Cabo Girão, czyli jeden z najwyższych klifów Europy, położony 580 metrów n.p.m. jest jedną z większych atrakcji na Maderze.  Wybudowany tutaj w 2012 roku punkt widokowy składa się z tarasu ze szklaną podłogą (skywalk), co dodaje dodatkowego piękna temu niesamowitemu miejscu.

Dojazd na punkt widokowy Cabo Girao

Klif znajduje się w południowej części Madery tuż obok miejscowości Câmara de Lobos. Dojazd z Funchal na Cabo Girão trwa około 20 minut, a dotrzemy tutaj po pokonaniu około 15 kilometrów krętej drogi ze wspaniałymi widokami. Trasa wiedzie wzdłuż domów, gdzie często jeden pas jezdni zajęty jest przez parkujące samochody, a na końcowym etapie na drodze leżą beztrosko psy okolicznych mieszkańców. Parking przy atrakcji jest bezpłatny. Na punkt widokowy z Funchal dojdziemy również transportem publicznym – wybierając autobus linii numer 142.

Dojazd Cabo Girao - drogi na Maderze
Droga na Cabo Girao

Inną możliwością dotarcia na Cabo Girao jest przejście 9 kilometrowej trasy Levada do Norte. Lewada rozpoczyna swój bieg w Ribeira Brava, a dokładnie w części miasteczka nazywanej Boa Morte. Czas przejścia trasy to od 2 do 4 godzin.

Cabo Girao - klif

Cabo Girao – punkt widokowy

Klif Cabo Girao oferuje niesamowite widoki na południowe wybrzeże Madery, położone niedaleko drugie pod względem wielkości miasto na wyspie – Câmara de Lobos oraz stolicę – Funchal. Wybudowany kilka lat temu punkt widokowy dodatkowo zwiększa wyjątkowość tego miejsca. Cabo Girao Skywalk pozwala na podziwianie ponad półkilometrowej przepaści pod naszymi nogami, dzięki szklanej podłodze. Widok na strome zbocza, skały, małe pola i bezkresny ocean robi ogromne wrażenie na odwiedzających. Co może powodować tłok podczas szczytu sezonu. Wstęp na punkt widokowy jest bezpłatny.

Klif Cabo Girao

widok na Camara de Lobos

Punkt widokowy Cabo Girao

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować