Blog podróżniczy » Azja » ZEA » Tani wynajem samochodu w Dubaju
ZEA

Tani wynajem samochodu w Dubaju

Dubaj to najbardziej popularny cel podróży w regionie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ściągają tam turyści z całego świata. Miasto o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych położone na południowych wybrzeżu Zatoki Perskiej. W rankingu najczęściej odwiedzanych przez turystów miast na świecie (ranking z 2019 roku) znalazło się na siódmym miejscu. Jak poruszać się po mieście? Gdzie tanio wypożyczyć auto w Dubaju? Na te i inne pytania opowiem w poniższym artykule.

Tani wynajem samochodu Dubaj

Wynajem samochodu w Dubaju to zdecydowanie najlepszy pomysł dla tych, którzy nie chcą ograniczać się do zwiedzania jednego miasta, ale też eksplorować jego okolice i inne regiony Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ogromną zaletą takiej usługi jest jej koszt. Tanie wypożyczenie auta w Dubaju to nie problem. Ceny są naprawdę atrakcyjne. Dodatkowo, za wypożyczeniem samochodu przemawia koszt paliwa. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich dotacje państwa na benzynę są bardzo wysokie i stanowią 68% jej ceny. Dzięki temu paliwo jest bardzo tanie, jedno z najtańszych na świecie. Dodatkową zaletą wynajmu auta w Dubaju jest niezależność i swoboda w przemieszczaniu się, co pomaga zaoszczędzić czas przeznaczony na podróż, a także ułatwić jej planowanie. 

Wynajem auta w Dubaju czy inne środki transportu

Środki transportu publicznego w Dubaju są dobrze zorganizowane i wygodne — zaopatrzone w klimatyzacje. W mieście funkcjonują: metro, autobusy, tramwaje. Dla bardzo wybrednych — zawsze można wybrać taksówkę. Dobrym rozwiązaniem dla turystów jest metro, które za niewysoką cenę dowiezie do wszystkich najważniejszych atrakcji w mieście. Linie metra są dobrze rozbudowane. Innym, prostym dla turystów sposobem przemieszczania się po mieście są autobusy Big Bus typu „hop-on, hop-off”. Jest to o tyle wygodne, iż odciąża nas z planowania trasy, zawożąc w okolice wszystkich najważniejszych miejsc w mieście. Tramwaj i autobus to środki transportu zarezerwowane raczej dla lokalnych. Sieć linii tramwajowych nie jest zbyt rozbudowana, a jazda autobusem wymaga większej wiedzy i zaangażowania w planowanie przejazdów. 

Najlepsze tanie wypożyczalnie samochodu w Dubaju – gdzie tanio wynająć auto?

Jak już wspomniałem, znalezienie taniego auta w Dubaju to nie problem. Warto posłużyć się niezawodną wyszukiwarką internetową RentalCars.com, która podpowie wszystkie najlepsze i dopasowane do twoich potrzeb oferty. Warto pamiętać o tym, iż wręcz niezbędnym elementem auta w Dubaju, ze względu na bardzo wysokie panujące tam temperatury, jest dobra klimatyzacja. Tania wypożyczalnia aut bez karty kredytowej to dość rzadka usługa. Firmy zazwyczaj proszą o dane karty kredytowej podczas procesu rezerwacji. Dobrze szukając, można znaleźć wypożyczalnie dopuszczające płatność gotówką lub kartą debetową. Wynajmują one zazwyczaj małe, tańsze auta i wymagają wpłacenia sporej kaucji. W przypadku korzystania z karty kredytowej łatwo znaleźć tanią wypożyczalnię aut bez kaucji. Podczas dokonywania rezerwacji auta zazwyczaj ma się wybór co do zakresu ubezpieczenia. Warto dla swojego spokoju wykupić te, chroniące przed wszystkimi możliwymi nieprzyjemnymi skutkami niespodziewanych zdarzeń na drodze. 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować