Blog podróżniczy » Europa » Francja » Tani wynajem samochodu we Francji
Francja

Tani wynajem samochodu we Francji

droga we francji

Francja to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów na całym świecie. Kultowym miejscem wartym odwiedzenia jest rzecz jasna Paryż, oferujący mnóstwo zabytków, klimatycznych uliczek i niesamowitych doznań kulinarnych. Jednak Francja, to nie tylko stolica, kraj zachęca także historycznymi miasteczkami, przepięknymi górami, gorącym Lazurowym Wybrzeżem lub Riwierą Francuską.

Tani wynajem auta we Francji 

Posiadanie samochodu w podróży daje nam duże poczucie niezależności oraz swobody. Planując urlop, nie jesteśmy w stanie przewidzieć pewnych kwestii, często niezależnych od nas. Jeżeli pogoda w docelowym miejscu nie jest taka, jakbyśmy sobie tego życzyli, auto daje nam szybką możliwość przemieszczenia się, w miejsce odległe nawet o kilkaset kilometrów. W czasie niedługich wakacji, czy urlopów pojazd daje możliwość zobaczenia wielu miejsc w krótkim czasie. Francja to różnorodny kraj bogaty w piękne, zabytkowe miasta, góry, ocean oraz gorące wybrzeża. Wynajmując auto, nie musisz wybierać, które z tych miejsc zobaczyć!

Wyjazd do innego kraju zawsze wymaga skrupulatnego przemyślenia i zaplanowania. Pamiętaj, by korzystać z usług tylko sprawdzonych i rzetelnych wypożyczalni aut. Do najpopularniejszych na terenie Francji należą firmy tj.: Avis, Hertz, Sixt, National, Europcar lub Dollar Car Rental. 

Aby znaleźć korzystne oferty w najlepszych cenach, skorzystaj z wyszukiwarki RentalCars.com. Strona oferuje wyszukiwarkę firm z możliwością porównania cen. Ponadto współpracuje jedynie z rzetelnymi spółkami, codziennie ocenianymi przez setki zadowolonych klientów. 

Wynajem samochodu we Francji – dlaczego warto?

Ostateczna cena wynajmu auta we Francji zależna jest od kilku czynników tj.: czas wypożyczenia, sezon, model wynajmowanego auta, czy wcześniejsza rezerwacja. Zwykle jednak ceny oscylują w okolicy 150 zł dziennie plus koszty paliwa. 

Przed podpisaniem umowy z firmą oferującą auta pamiętaj, by dokładnie przeczytać warunki kontraktu. Zastanów się nad możliwością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia auta. Wykupienia takiego pakietu gwarantuje brak jakichkolwiek opłat w przypadku zarysowania auta, niespodziewanych zdarzeń drogowych lub kradzieży. Oczywiście koszty w pełni ubezpieczonego auta będą nieznacznie wyższe. 

Pamiętaj, że zwykle firmy oferujące wynajem aut wymagają posiadania kart kredytowych. Wypożyczalnie zwykle blokują pewną kwotę na karcie na poczet ewentualnych zniszczeń (w przypadku braku ubezpieczenia), czy dotankowania auta. W przypadku gdy żadne usterki nie zostaną stwierdzone, kwota zwykle w całości wraca na nasze konto. 

Wynajem auta a inne środki transportu

Jeżeli jednak z pewnych względów nie możemy pozwolić sobie na wynajem auta we Francji, zmuszeni będziemy korzystać z usług przewoźników autobusowych, pociągów bądź taksówek. O ile taksówki to droga i niezbyt popularna opcja poruszanie się po kraju, pozostałe dwie są zdecydowanie warte rozpatrzenia. 

Z usług przewoźników autobusowych warto skorzystać szczególnie w ramach transferu z lotniska. Z kolei pociąg to wygodna i komfortowa opcja podróżowania po Francji. Wybierając ten środek transportu, bez problemu dotrzemy do najważniejszych miast na mapie Francji. Francuska kolej należy do najnowocześniejszych na całym świecie, dlatego z pewnością podróże będą należały do bardzo przyjemnych. 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować