Blog podróżniczy » Europa » Grecja » Tani wynajem samochodu w Grecji
Grecja

Tani wynajem samochodu w Grecji

W tym sezonie postanowiłeś spełnić swoje marzenie o greckich wakacjach i to właśnie tam udasz się w poszukiwaniu słońca, gajów oliwnych oraz najsłynniejszych na świecie zabytków? Dobry wybór! W tym kraju jest bowiem tak dużo do zobaczenia, że warto udać się tam na kilkudniową wycieczkę np. objazdową.

Grecja samochodem – o czym warto pamiętać?

Choć w wielu przypadkach można odnaleźć liczne podobieństwa (takie jak chociażby prawostronny ruch, czy obowiązująca reguła prawej ręki przy wyznaczaniu pierwszeństwa przejazdu), to decydując się na wynajem samochodu w Grecji powinieneś mieć na względzie fakt, że na rondach pierwszeństwa nie maja bynajmniej te auta, które się już po nich poruszają, a właśnie samochody na nie wjeżdżające.

Stosowaną w Grecji praktyką jest także dedykowanie do użytku wybranych pasów ruchu jedynie określonym rodzajom pojazdów, a także parkowanie w odległości nie mniejszej niż 9 stóp od hydrantów, 45 stóp od przystanków autobusowych, a także 15 stóp od skrzyżowań. Jeśli nie będziesz się stosować do tych zasad, możesz mieć niemal pewność, że Twój rachunek za pobyt w Grecji wyniesie więcej niż zakładałeś, ponieważ mandaty nie należą do najtańszych w Europie. Jeżeli jednak takowy się już zdarzy, to dobra wiadomość jest taka, że jeśli opłacisz mandat w ciągu 10 dni od jego wystawienia, to zostanie on zredukowany o połowę.

Tanie wypożyczenie samochodu w Grecji

Mając wizję urlopu w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie ogarnia Cię przedwakacyjne szaleństwo i wprost nie możesz się doczekać aż na własne oczy zobaczysz historyczne zabytki, piękną naturę oraz będziesz mógł rozsmakować się w prawdziwej, greckiej kuchni? W pełni Cię rozumiem, bo to samo uczucie towarzyszy mi przed każdą, moją wyprawą, jednak zanim na dobre ”odpłyniesz” powinieneś jeszcze przez chwilę mieć trzeźwy umysł. Zwłaszcza jeżeli planujesz skorzystać z usług jednej z wypożyczalni samochodów w Grecji…

Owszem tanie wypożyczenie samochodu jest tutaj jak najbardziej możliwe, jednak po drodze trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ kruczków oraz haczyków w pozornie niezwykle korzystnych umowach nie brakuje. Firmy zajmujące się tani wynajem aut lubią grać nieczysto i tym samym zwiększać swoje zyski, dlatego pozwolisz, że udzielę Ci kilku, dobrych rad.

Po pierwsze dokładnie przyjrzyj się ofercie – sprawdź ją pod każdym, możliwym kątem i wszelkie wątpliwości od razu staraj się wyjaśnić, gdyż w przeciwnym razie może się okazać, że cena końcowa zwiększy się o co najmniej kilkaset złotych. Szczególną uwagę zwróć na rodzaj ubezpieczenia, wkład własny, dodatkowe udogodnienia, a także zasady dotyczące oddania wypożyczonego auta.

Niemniej istotną kwestią jest sam wygląd zaproponowanego Ci samochodu – po dotarciu na miejsce skrupulatnie przyjrzyj się karoserii, drzwiom, szybom, bagażnikowi oraz wszelkim innym elementom. Jeśli dostrzeżesz rysy, zadrapania, obicia bądź też innego rodzaju uszkodzenia, o które mógłbyś zostać następnie posądzony, to zadbaj o to by adnotacja o takowych pojawiła się w protokole odbioru samochodu. W przeciwnym razie możesz pożegnać się z depozytem, gdyż cała wina spadnie właśnie na Ciebie.

Tani wynajem auta w Grecji – bez kaucji i karty kredytowej

Nie lubię być posłańcem złej nowiny, ale nie będę mydlić Ci oczu – wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej nie jest praktykowanym rozwiązaniem w Grecji. Owszem, być może uda Ci się nawiązać kontakt z lokalsem, który będzie akurat prowadził taką działalność, ale w większości przypadków wypożyczalnie z myślą o ewentualnych szkodach zabezpieczają się właśnie za pomocą wspomnianego wcześniej depozytu, który blokowany jest na karcie z odpowiednim limitem.

Zastanawiasz się pewnie gdzie tanio wypożyczyć auto w Grecji? Wszystkim łowcom okazji polecam rezerwację samochodu przez portal RentalCars.com, który od lat uważany jest za absolutny numer 1 wśród wyszukiwarek oraz porównywarek internetowych. Analizując setki ofert od najbardziej znanych i sprawdzonych wypożyczalni RentalCars.com proponuje Ci te najbardziej korzystne, które najlepiej odpowiadają Twoim indywidualnym wymaganiom wybranym z listy dostępnych na stronie filtrów. To świetnie rozwiązanie nie tylko dla osób poszukujących aut na rodzinne wyjazdy, ale też tych marzących o wyprawie vanem przez Grecję, czy dla miłośników ekskluzywnych samochodów. 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować