Blog podróżniczy » Europa » Hiszpania » Tani wynajem samochodu w Hiszpanii
Hiszpania

Tani wynajem samochodu w Hiszpanii

Tani wynajem samochodu w Hiszpanii

Już od jakiegoś czasu marzy Ci się wyprawa na Półwysep Iberyjski? Chcesz poczuć na własnej skórze hiszpańskie słońce, rozkoszować się smakiem miejscowej, uwielbianej na całym świecie kuchni oraz zobaczyć jak najwięcej? W takim razie podróż nie objedzie się bez wynajmu samochodu w Hiszpanii! O czym pamiętać przemierzając hiszpańskie drogi i gdzie tanio wypożyczyć auto w Hiszpanii? Zestaw cennych wskazówek znajdziesz właśnie w tym wpisie. 

Wynajem samochodu w Hiszpanii – o czym warto pamiętać?

Zacznę od bardzo dobrych wiadomości, a mianowicie… aby udać się na wakacje do Hiszpanii wystarczy Ci zaledwie dowód osobisty, jako że kraj ten jest członkiem Unii Europejskiej, a także należy do grupy 26 państw zaliczanych do tzw. Strefy Schengen. To jednak jeszcze nie wszystko! Jeżeli planujesz przemieszczać się po Hiszpanii samochodem, to również nie musisz martwić się o dodatkowe dokumenty – wystarczy Ci jedynie polskie prawo jazdy.

Naturalnie nie oznacza to, że w Hiszpanii nie obowiązują ograniczenia chociażby jeżeli chodzi o tani wynajem aut, który zapewne Cię interesuje jeżeli planujesz tzw. objazdówkę. Aby wypożyczyć tam samochód musisz nie tylko mieć ukończone 21 lat, ale również posiadać prawo jazdy co najmniej rok. Jeśli nie spełniasz wspomnianych warunków prawdopodobnie nie będziesz mógł wynająć auta w Hiszpanii lub wypożyczenie będzie wiązać się z zapłaceniem kaucji.

Wiele wypożyczalni aut wymaga także posiadania karty kredytowej, jednak są też firmy, które decydują się na tani wynajem aut bez karty kredytowej i kaucji – mi przed podróżą do Hiszpanii korzystając z wyszukiwarki RentalCars.com bez większego problemu udało się znaleźć taką wypożyczalnię.

Wypożyczenie samochodu w Hiszpanii – przepisy na drodze

Decydując się na wynajem auta w Hiszpanii miej także na względzie fakt, że obowiązują tutaj nieco inne przepisy dot. nie tylko maksymalnej prędkości, ale również kwestii takich jak chociażby parkowanie. Na hiszpańskich autostradach oraz drogach ekspresowych dopuszczalna prędkość to 120 km/h, z kolei na drogach dwukierunkowych 90 km/h, a w obszarze zabudowanym max. 30 km/h.

Tanie wypożyczenie samochodu może słono Cię kosztować, gdy zaparkujesz w niewłaściwym miejscu, ponieważ wjazd do centrów niektórych, hiszpańskich miast jest całkowicie zabroniony, a parkowanie dozwolone jest tylko w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach, które w zależności od koloru oznakowania są płatne lub darmowe. Pamiętaj, że samochód musi stać wszystkimi kołami na ulicy – zapewniam, że lokalne służby nie będą zwracać uwagi na to, czy źle zaparkowane auto nie pochodzi przypadkiem z wypożyczalni.

Gdzie tanio wypożyczyć auto w Hiszpanii?

Opcji jest tutaj kilka – jedną z nich jest skorzystanie (najlepiej z wyprzedzeniem, gdyż wówczas możesz liczyć na korzystne okazje cenowe) z wyszukiwarki oraz porównywarki online działających na terenie Hiszpanii firm oferujących tanie wypożyczenie samochodu np. RentalCars.com, z której sam korzystam przy własnych objazdowych wyprawach. Wystarczy wybrać interesujący termin, miejsce odbioru samochodu, określić swoje preferencje, co do ilości miejsca, pojemności bagażnika, niezbędnych udogodnień i gotowe. Alternatywnym rozwiązaniem jest szukanie taniej wypożyczalni aut na miejscu, jednak musisz się tutaj liczyć chociażby z mniejszą dostępnością floty samochodowej i wyższymi cenami.

Choć przemierzanie Hiszpanii samochodem brzmi jak iście wymarzony urlop, to pamiętaj, że bezpieczeństwo Twoje oraz współpasażerów jest tutaj jedną z najbardziej istotnych kwestii, dlatego też by zwiększyć Twój spokój rozważ wykupienie dodatkowego, chociaż podstawowego ubezpieczenia.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować