Blog podróżniczy » Europa » Holandia » Tani wynajem samochodu w Holandii
Holandia

Tani wynajem samochodu w Holandii

samochód na drodze w niderlandach

Najpopularniejszy środek lokomocji w Niderlandach? Zdecydowanie rower! I o ile rozwiązanie to znakomicie sprawdza się na co dzień, o tyle w przypadku wakacyjnych objazdówek jest to opcja, na którą decydują się tylko zapaleni fani aktywności fizycznej kochający wyzwania. Na szczęście istnieje dobra alternatywa – wynajem samochodu w Holandii.

Na jakie kwestie warto zwrócić szczególną uwagę przy korzystaniu z usług wypożyczalni i czy w Holandii można znaleźć tanią wypożyczalnie aut bez kaucji? Odpowiedzi na te pytania przygotowałem dla Ciebie poniżej.

Holandia samochodem – o czym warto pamiętać?

Myślisz, że wynajem samochodu w Holandii to nic trudnego? W sumie mógłbym się z tym zgodzić gdyby nie fakt, że tak jak zresztą w każdym, innym kraju, przy wypożyczeniu auta trzeba wnikliwie przyjrzeć się wszystkim zapisom w umowie, ponieważ w przeciwnym razie wymarzony trip po Holandii okaże się farsą. 

Zacznę od podejrzanie korzystnych okazji – jeśli znaleziony przez Ciebie tani wynajem aut oferuje ceny tak niskie, że jest to niemal niemożliwe, to prawdopodobnie… tak właśnie jest. Niejednokrotnie okazuje się bowiem, że za okazją życia kryją się nieuczciwe praktyki stosowane przez właścicieli wypożyczalni, takie jak choćby pobieranie kwoty z depozytu za usterki, których w rzeczywistości nie było, czy też fakt, że w cenie oferty znajduje się tylko i wyłącznie ubezpieczenie OC.

Tanie wypożyczenie samochodu w Holandii

Zapoznając się z umową przyjrzyj się także sekcji z dodatkowymi opłatami, które mogą wiązać się np. z przekroczeniem dziennego limitu kilometrów, specjalnym wyposażeniem w postaci dziecięcego fotelika samochodowego oraz systemu GPS, czy też koniecznością mycia/czyszczenia auta po oddaniu go do wypożyczalni lub też zwrotu wynajętego samochodu w inne miejsce.

Kolejną kwestią jest udział własny w szkodzie, a więc zapis o maksymalnej kwocie jaką możesz zostać obciążony w przypadku ewentualnych uszkodzeń. Samo obowiązkowe ubezpieczenie OC tutaj nie wystarczy, lata praktyki utwierdziły mnie w przekonaniu, że dobrze jest także wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży i uszkodzenia.

Jeszcze przed wyjechaniem z wypożyczalni samochodów w Holandii dokładnie obejrzyj ”swoje” auto i poinformuj pracownika o wszelkich, ewentualnych usterkach, takich jak porysowane szyby, poplamiona tapicerka, brak oświetlenia, nieprawidłowy poziom bieżnika w oponach, zadrapany i odpryśnięty lakier etc. Najlepiej przed wyruszeniem w trasę zrób zdjęcia samochodu, by potem nie odpowiadać za błędy Twoich poprzedników.

Najlepsze tanie wypożyczalnie samochodu w Holandii – gdzie tanio wynająć auto?

Czy każda wypożyczalnia samochodów działająca w Holandii ma takie same ceny? Byłoby to duże nadużycie z mojej strony gdybym się z tym zgodził, na co najlepszym dowodem jest fakt, że poszczególne firmy oferujące tanie wypożyczenie samochodu mają bardzo zróżnicowane cenniki.

Jak więc wybrać najkorzystniejszą ofertę? Tutaj znakomicie sprawdzi się funkcjonalność internetowych wyszukiwarek oraz porównywarek najlepszych ofert wynajmu aut w Holandii, takich jak np. RentalCars.com. Dzięki możliwości filtrowania wyników już na etapie poszukiwań możesz określić swoje indywidualne wymagania, takie jak chociażby ilość miejsc, typ samochodu, czy miejsce odbioru auta, dzięki czemu wybór jednej z zaprezentowanych propozycji będzie znacznie łatwiejszy.

Ze swojej strony dodam jeszcze, że im wcześniej się tym zajmiesz tym lepiej, ponieważ rezerwując auto ze znacznym wyprzedzeniem możesz liczyć na korzystniejszą cenę i warunki, również w kwestii ubezpieczenia (choć o wypożyczeniu samochodu bez karty kredytowej możesz raczej zapomnieć niezależnie od tego z jak dużym wyprzedzeniem rozpoczniesz poszukiwania). 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować