Blog podróżniczy » Europa » Islandia » Tani wynajem samochodu na Islandii
Islandia

Tani wynajem samochodu na Islandii

samochód na krajobrazie islandii

Islandia do niesamowicie różnorodny kraj, pełen zachwycających krajobrazów i pięknych widoków. Jednak aby go zwiedzić, potrzebny jest dobry plan podróży oraz pomysł na przemieszczanie się po tej zielonej, wulkanicznej wyspie.

Islandia samochodem – o czym warto pamiętać?

Planując podróż na Islandię, trzeba przede wszystkim pamiętać, że nie jest to typowy, turystyczny kraj, w którym na każdym kroku można złapać taksówkę lub wskoczyć do miejskiego autobusu. Nie ma co liczyć tutaj na takie luksusy. Islandia słynie z tego, że jest jednym z najmniej zaludnionych krajów na świecie, a jej powierzchnia wcale nie jest mała, przez co miejscowości również są od siebie oddalone. Czasami droga z jednego punktu do drugiego to kilkaset kilometrów, czyli kilka godzin podróży.

Jednym ze sposobów na przemieszczanie się na Islandii są lokalne autobusy, które kursują pomiędzy największymi miastami. Niestety może się zdarzyć, że spodziewany kurs zostanie odwołany np. ze względu na złą pogodę. O ile piesze wędrówki i przemierzanie malowniczych szlaków na niewielkim obszarze może być przyjemne, o tyle już pokonywanie setek kilometrów między poszczególnymi atrakcjami na piechotę, może okazać się męczące, zwłaszcza gdy okaże się jedynym sposobem poruszania się po wyspie. Można też skorzystać z podróżowania autostopem – gościnni i sympatyczni mieszkańcy Islandii z pewnością nie odmówią pomocy turyście, ale aby złapać “stopa”, trzeba dotrzeć do cywilizacji, a to też nie jest takie proste na Islandii.

biały samochód na tle zachodzącego słońca

Chcąc zwiedzić jak najwięcej atrakcji Islandii, warto pomyśleć o własnym środku transportu. Dostanie się na wyspę własnym samochodem jest dość problematyczne, ponieważ Islandia jest odizolowana od reszty kontynentu i można tu dotrzeć jedynie drogą morską lub powietrzną – w obu przypadkach najpewniej będzie to podróż wyłącznie z tanim, bagażem podręcznym. Najlepszym możliwym rozwiązaniem jest wynajem samochodu na Islandii. Nie wszystkie z atrakcji na wyspie znajdują się w pobliżu dróg, ale  tanie wypożyczenie samochodu pozwoli na ekonomiczne podróżowanie i komfortowe poruszanie się po wyspie, nie dyskwalifikując pieszych wycieczek. W przypadku dłuższej podróży może wygodniejszą opcją okażę się camper? Niektóre z wypożyczalni mają je w swojej ofercie.

Tanie wypożyczenie samochodu na Islandii

Tani wynajem samochodu na Islandii prawdopodobnie będzie graniczył z cudem, ale podobno dla chcącego – nic trudnego. Poszukiwania i znalezienie auta w rozsądnej cenie może ułatwić wyszukiwarka wypożyczalni typu RentalCars.com, można też skorzystać z polskiej wypożyczalni samochodów na Islandii, czyli icepole.eu.

Jednym z miast, w których z pewnością będzie możliwość wynajęcia samochodu na Islandii, jest stolica kraju, czyli Reykjavik, ale jedynym sensownym miejscem, gdzie można odebrać samochód i ruszyć w dalszą podróż po kraju będzie miasto, w którym wyląduje nasz samolot, np. Keflavik, w którym znajduje się największe lotnisko na Islandii.

Tani wynajem auta na Islandii – bez kaucji i karty kredytowej

Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z oferty danej wypożyczalni, poza porównaniem oferty cenowej i wyborem wygodnego samochodu, zawsze należy sprawdzić dokładnie regulamin, zapisy dotyczące ubezpieczenia, kosztów paliwa i ewentualnych szkód oraz wysokości ewentualnej kaucji, choć najlepiej by jej nie było. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto też sprawdzić warunki płatności – nie każda tania wypożyczalnia aut bez kaucji umożliwia wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej czy dodatkowych opłat.

Decydując się na podróżowanie autem po Islandii, trzeba pamiętać też, że warunki jazdy różnią się od polskich – drogi często są kręte, zdarza się, że panują złe warunki pogodowe, a górskie trasy wymagają uwagi i rozsądku. Brawura i łamanie przepisów mogą się źle skończyć, ale też grożą uszczupleniem portfela – mandaty na Islandii są bardzo drogie.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować