Blog podróżniczy » Europa » Portugalia » Lizbona » Tani wynajem samochodu w Lizbonie
Lizbona

Tani wynajem samochodu w Lizbonie

Tani wynajem samochodu w Lizbonie

Jeżeli chcesz zaoszczędzić sobie zbędnych nerwów i planowania, podczas wakacji w Lizbonie wynajem auta będzie doskonałym pomysłem. W ten sposób szybko i komfortowo dotrzesz do malowniczych obrzeży stolicy, przez co z pewnością maksymalnie wykorzystasz swój urlop i zyskasz niesamowite wspomnienia!

Tani wynajem auta w Lizbonie

Wypożyczenie samochodu w Lizbonie to zdecydowanie najprostszy sposób poruszania się. Ceny wynajmu aut w stolicy Portugalii są stosunkowo niskie, a formalności ograniczone do minimum. Pojazd znacznie ułatwi Ci podróż z lotniska do miejsca zameldowania. W pobliżu hali przylotów znajduje się wiele popularnych firm oferujących wynajem aut, jednak pamiętaj o zarezerwowaniu pojazdu kilka dni przed przyjazdem. Na drodze zachowaj spokój i rozwagę. Lizbona z powodu wielu turystów, a także lokalnej ludności należy do najbardziej zatłoczonych miast w Europie. Przeprawa samochodem w godzinach rannych bądź popołudniowych to z pewnością trudne zadanie. Aby zaoszczędzić sobie nerwów, planuj podróże tak, by uniknąć godzin szczytu, lub skorzystać z mniej zatłoczonej, bocznej drogi.

Gdzie tanio wypożyczyć auto w Lizbonie? Najpopularniejsze wypożyczalnie samochodów

Do najbardziej popularnych wypożyczalni aut w Lizbonie należy Sixt, Sadorent, DriveGo, Dollar, Hertz oraz Global Rent a Car. Aby znaleźć najkorzystniejszą opcję wynajmu, skorzystaj z wyszukiwarki RentalCars.com. Strona współpracuje jedynie z rzetelnymi i wiarygodnymi dostawcami, czyniąc Twój urlop niezapomnianym!

Wynajem samochodu Lizbona – na co zwrócić uwagę wynajmując auto?

Ceny firm zajmujących się wynajmowaniem aut w Lizbonie są całkiem korzystne. Podstawowy pakiet nieobejmujący dodatkowych usług to cena około 80 zł dziennie. Ostateczna suma jest jednak zależna od czynników takich jak.:

  • Pora roku (w sezonie turystycznym zwykle spotkamy się z wyższymi cenami),
  • Liczba dni,
  • Model, marka wybranego auta,
  • Dodatkowe usługi,
  • Termin rezerwacji (dokonując rezerwacji kilka dni przed wyjazdem, zwykle zapłacimy mniej).

Przed podpisaniem umowy wynajmu auta dokładnie zapoznaj się z wszystkimi punktami. Nigdy nie podpisuj czegoś, co jest dla Ciebie niezrozumiałe lub niejasne. Pamiętaj, że niektóre wypożyczalnie dodają klauzulę o potrącaniu pewnej sumy pieniędzy, jeżeli po oddaniu auta stwierdzone zostaną jakiekolwiek uszkodzenia. Jeżeli chcesz uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, rozważ opcję kupna dodatkowego ubezpieczenia, zwalniającego Cię z odpowiedzialności, w przypadku wypadku, zarysowania, czy kradzieży auta.

Jak poruszać się po Lizbonie bez auta?

W skład komunikacji miejskiej w Lizbonie wchodzi metro, tramwaje (np. Tramwaj 28), autobusy, promy, windy oraz taksówki. Poruszanie się po stolicy Portugalii jest dość proste i intuicyjne, a mapy rozmieszczone w najważniejszych punktach miasta- czytelne. Podstawą komunikacji miejskiej w Lizbonie jest oczywiście metro, dzielące się na 4 linie, oznaczone kolorami. Metro umożliwia podróż z lotniska do centrum i odwrotnie. W mniej popularne miejsca zwykle konieczne będzie podróżowanie autobusem bądź tramwajem. Warto wiedzieć, że w Lizbonie całodobowo funkcjonują taksówki tj. Bolt czy Uber.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować