Blog podróżniczy » Europa » Portugalia » Darmowy lot do Lizbony od Ryanair
Podróże Portugalia

Darmowy lot do Lizbony od Ryanair

Ryanair Odwołany Darmowy lot

Pod koniec sierpnia zaplanowałem dwudniowy wyjazd od 30 października do 1 listopada na mecz piłkarski do Manchesteru. Niestety po miesiącu od rezerwacji otrzymałem maila od Ryanair z informacją, że mój lot powrotny został odwołany. W ciągu kilku dni miałem otrzymać zwrot kosztów, jednak bilet na trasie Polska – Anglia wciąż pozostawał ważny. Okrojenie siatki lotów spowodowane było protestem pilotów.

Na szczęście po kilku godzinach na moją skrzynkę mailową trafiła kolejna wiadomość od Ryanair. Podpisany przez prezesa Michaela O’Leary list z przyznanym voucherem na 80€ ważnym od 1.10 do 31.10 na darmowy lot od 1.10.17 r. do 20.03.18 r.

Tego samego dnia zakupiłem powrotny przelot z Anglii do Polski u głównego konkurenta, czyli Wizzair. Z pierwotnej trasy Wrocław – Manchester (w obie strony), zostałem z podróżą Wrocław – Manchester (Ryanair) i Liverpool – Gdańsk (Wizzair). Na tych zmianach straciłem około 50 złotych, ale mój wyjazd był nadal aktualny.

Po powrocie z Anglii skontaktowałem się jeszcze z Ryanairem występując z prośbą o zwrot strat poniesionych przez odwołany lot. W formularzu zawarłem koszt nowego biletu z Wizzair, dojazd z Manchesteru do Liverpoolu autobusem oraz podróż PKP z Gdańska do miejsca zamieszkania. Po niecałym miesiącu otrzymałem czek na kwotę 28,11€. Mimo mojej ogólnej niechęci do Ryanair w tym przypadku stanęli na wysokości zadania, zwracając wszystkie dodatkowe koszty, nawet te zapłacone u ich największych konkurentów. Ogromny plus!

Plus dla Ryanaira!

Darmowy przelot – gdzie lecieć?

Teraz pozostało tylko wykorzystać darmowy lot od Ryanair. Do wyboru miałem miesiące od października do marca. Październik i listopad odpadał ze względu na wspomniany wyjazd do Anglii, a grudzień i większa część stycznia wykluczały obowiązki służbowe.

Pozostają dwa ostatnie miesiące. W lutym przypadają moje urodziny, więc będzie to idealny prezent! Jako, że lot przewidziany jest na okres zimowy jedynym słusznym kierunkiem są cieplejsze kraje niż Polska. W grę wchodzą dwa – Portugalia oraz Hiszpania.

Od kilku lat po głowie chodzi mi pomysł objechania południowej Hiszpanii, zahaczając również o Gibraltar. Po szybkim podliczeniu kosztów samotnej podróży autem plan szybko upada. Wybór kieruję na Lizbonę, stolicę Portugalii. Zachwalaną przez wiele osób jako magiczne miejsce.

Koszt przelotu z Wrocławia w dniach 21 – 28 luty kosztuje w granicach wartości vouchera (80€), więc mogę cieszyć się darmowym lotem na koniec Europy. Późniejszy rozwój wydarzeń sprawia, że trafiam również w inne miejsce, ale o tym w kolejnych wpisach.

Zobacz jak spożytkowałem darmowy lot! <strong>Relacja z wyjazdu do Portugalii</strong>

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować