Blog podróżniczy » Europa » Hiszpania » Madryt » Tani wynajem samochodu w Madrycie
Madryt

Tani wynajem samochodu w Madrycie

Chcesz na własne oczy przekonać się co oznacza „życie, jak w Madrycie”? Podczas tegorocznego urlopu chciałbyś zwiedzić najpiękniejsze zakątki Hiszpanii i zastanawiasz się czy wynajem samochodu w Madrycie to dobry pomysł?  Nie wiesz jakie kwestie powinny wzbudzić Twoje podejrzenia w przypadku taniego wynajmu aut w Madrycie? Dziś postaram się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości!

Tani wynajem samochodu w Madrycie – a może komunikacja miejska?

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło Ci się jechać samochodem w godzinach szczytu przez zatłoczone miasto, to z pewnością sama wizja przemieszczania się tym właśnie środkiem transportu w hiszpańskiej stolicy z pewnością budzi u Ciebie lekki niepokój. Czy słusznie? Absolutnie nie! Owszem nie można tutaj narzekać  na brak samochodów na ulicach, jednak nie musisz się tutaj martwić o natężenie ruchu rodem z nowojorskiego Times Square.

Decydując się na wynajem auta w Madrycie musisz jednak pamiętać o tym, że problem może stanowić… parkowanie, dlatego też podczas zwiedzania miasta polecam raczej korzystanie z metra. Dwanaście linii łączących centrum Madrytu z miejscami, gdzie znajdują się najsłynniejsze zabytki umożliwia szybkie i łatwe dotarcie do wybranych punktów, bez konieczności zamartwiania się o przepisy, czy też umiejętności pozostałych uczestników ruchu drogowego, które u wielu często rozbudzają iście latynoski temperament.

Nie mam jednak najmniejszych wątpliwości, że przy planowaniu wycieczki, której częścią będą także odwiedziny w okolicach Madrytu wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej/z kartą będzie najbardziej komfortową opcją, zwłaszcza jeżeli podróżujesz z dziećmi lub tez nie lubisz ograniczeń czasowych i podczas wyjazdów kochasz czuć wolność.

Madryt samochodem – o czym warto pamiętać?

Wynajem auta w Madrycie wiąże się z kilkoma haczykami, do których uciekają się zarówno najbardziej znane wypożyczalnie, jak i te które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku, tak więc w każdym przypadku dociekliwość na wielu polach jest tutaj jak najbardziej wskazana.

Zapoznając się z dostępnymi ofertami wynajmu auta w Madrycie przyjrzyj się zapisom dotyczącym dziennego limitu kilometrów (jeśli takowy oczywiście obowiązuje), ubezpieczenia, zasad odnoszących się do odbioru oraz oddania auta, a także ewentualnego, dodatkowo płatnego wyposażenia. Odbierając samochód na miejscu, zwróć też uwagę na stan jakim odznacza się samochód i wszelkie uszkodzenia oraz zarysowania koniecznie zgłoś do pracownika, który następnie powinien umieścić je w sporządzanym protokole. Zachowując wzmożoną czujność nie narazisz się na nieprzewidziane wydatki, które mogą okazać się nieuniknione nawet wówczas, gdy jakimś cudem uda Ci się znaleźć tanią wypożyczalnię aut bez kaucji.

Najlepsze tanie wypożyczalnie samochodu w Madrycie – gdzie tanio wynająć auto?

Skoro kwestię „pułapek” mamy już rozwiązaną, przejdźmy do najważniejszego tematu, a mianowicie – gdzie tanio wypożyczyć auto w Madrycie? Wymienienie wszystkich, możliwych odpowiedzi na to pytanie z pewnością zajęłoby mi dłuższą chwilę, dlatego też pozwolę sobie skrócić ją do dwóch (a właściwie 3) słów: RentalCars.com.

Mowa oczywiście o wyszukiwarce oraz porównywarce wypożyczalni samochodów online, która po określeniu przez Ciebie własnych preferencji za pomocą dostępnych na stronie filtrów zaprezentuje Ci całą listę ofert spełniających Twoje oczekiwania. Niezależnie od tego czy poszukujesz auta kompaktowego, kilkuosobowego vana, czy też ekskluzywnego samochodu, który sprawi, że podróżując po Hiszpanii poczujesz się jak prawdziwa gwiazda filmowa.  

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować