Blog podróżniczy » Europa » Niemcy » Tani wynajem samochodu w Niemczech
Niemcy

Tani wynajem samochodu w Niemczech

czarny leksus

Nie chcesz ponosić odpowiedzialności (również finansowej) za szkody, które powstały na wypożyczonym samochodzie nie z Twojej winy? W takim razie jeszcze przed wynajmem auta, które posłuży Ci do podróżowania przez Niemcy samochodem powinieneś mocno wytężyć wzrok jeszcze przed podpisaniem protokołu odbioru pojazdu.

Niemcy samochodem – o czym warto pamiętać?

Wszelakiego typu zadrapania, zarysowania, plamy, osady, wytarcia oraz innego rodzaju uszkodzenia, które widać gołym okiem na przydzielonym Ci przez wypożyczalnię samochodzie warto zgłosić do obsługującego Cię pracownika i poprosić o wpisanie ich do wspomnianego przeze mnie protokołu. Jeżeli nie zrobisz tego w porę i podpiszesz dokument, wówczas wypożyczalnia samochodów w Niemczech będzie mogła obarczyć Cię kosztami niezbędnymi do naprawy wszelakiego rodzaju uszkodzeń, które odnotowane zostaną przy odbiorze.

Na szczęście nie jest to tak skomplikowane jakby mogło się to wydawać – jeżeli tanie wypożyczenie samochodu odbywa się po zmroku, gdy ciężko o dobre światło, wówczas polecam skorzystać z latarki lub innego źródła oświetlenia zapewniającego dobrą widoczność. Jeśli nie jest to możliwe, to koniecznie odnotuj to w protokole i najlepiej zrób zdjęcia wszelkich miejsc, gdzie zauważysz ślady niewłaściwego użytkowania samochodu przez jego poprzednich użytkowników. Niestety bardzo często się zdarza, że tanie wypożyczalnie aut bez kaucji (a także te, które takową pobierają) uciekają się do nieuczciwych praktyk i wykorzystują nieuwagę swoich klientów.

Niemcy samochodem vs. transportem publicznym – które rozwiązanie sprawdzi się lepiej podczas objazdowej wycieczki? 

Siódme największe państwo w Europie (pod względem obszaru) ma bardzo dużo do zaoferowania, jednak w zdecydowanej większości przypadków najbardziej atrakcyjne, warte zobaczenia na własne oczy miejsca oddalone są od siebie nawet o setki kilometrów. Z tego tez względu niemal za każdym razem, gdy zwraca się do mnie ktoś zainteresowany właśnie tym kierunkiem pada jedno i to samo pytanie: „Emil, jak tam w ogóle przemieszczać się po Niemczech?” . Opcji naturalnie jest kilka…

Nasi zachodni sąsiedzi mogą się m.in. pochwalić bardzo dobrze rozwiniętą siecią kolei, która przez wielu uważana jest za najwygodniejszy i najszybszy środek komunikacji. Jednak podróż pociągami wiąże się ze znacznymi kosztami – cena za bilet na pociąg z Berlina do Monachium wynosi 50 euro, gdy kupi się go z miesięcznym wyprzedzeniem.

Innym, lubianym przez turystów rozwiązaniem są autobusy, które mogą się pochwalić faktem, że są najtańszym środkiem transportu między poszczególnymi miastami, ale mają jedną, dość istotną wadę, a mianowicie podróż tym środkiem transportu zajmuje co najmniej kilka godzin. Czy jesteś w stanie przeznaczyć tak dużą ilość czasu na przejazdy podczas np. kilkudniowego wyjazdu do Niemiec? Wątpię.

Alternatywnym, godnym rozważenia środkiem transportu jest samochód, który z łatwością możesz wypożyczyć w jednej z firm oferujących tani wynajem aut optymalnie dopasowanych do potrzeb swoich przyszłych użytkowników.  W Niemczech czeka na Ciebie cała gama autostrad, dróg krajowych oraz ekspresowych, które w niczym nie przypominają pełnych dziur, polskich tras.

Tanie wypożyczenie samochodu w Niemczech – gdzie szukać najlepszych ofert? 

Mimo, że niemal każda wypożyczalnia samochodów w Niemczech reklamuje się jako najlepsza i oferująca najbardziej korzystne warunki, to często okazuje się, że początkowe zapewnienia mają mało wspólnego z prawdą i np. wchodzące w zakres pakietu ubezpieczenie to wyłącznie OC.  Gdzie więc tanio wypożyczyć auto w Niemczech?

Jeśli chcesz skorzystać z naprawdę atrakcyjnych ofert to mogę polecić Ci np. serwis online RentalCars.com, czyli stronę, która jednocześnie pełni rolę wyszukiwarki oraz porównywarki dostępnych ofert wynajmu auta z najbardziej popularnych wypożyczalni. Dzięki temu, po wybraniu odpowiednich filtrów odpowiadających Twoim wymaganiom, już po upływie kilku sekund zaprezentowana zostanie Ci cała gama propozycji aut kompaktowych, rodzinnych, dużych, a także ekskluzywnych, które z pewnością uprzyjemnią Ci objazdówkę i pomogą dostać się do wymarzonych destynacji. Życzę szerokiej drogi!

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować