Blog podróżniczy » Europa » Norwegia » Tani wynajem samochodu w Norwegii
Norwegia

Tani wynajem samochodu w Norwegii

Jeżeli marzy Ci się przejazd przez norweskie bezdroża, pełną zakrętów Drogę Trolli lub po prostu zwiedzanie tego przepięknego kraju na własną rękę bez ograniczeń, to już na wstępie muszę uczulić Cię na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W kraju, gdzie na odwiedzających czeka aż 23 tys. km dróg krajowych oraz 16 tys. km dróg regionalnych panują bowiem specyficzne zasady i nie mam tutaj na myśli tylko i wyłącznie tego, że korzystanie z dróg oraz tuneli jest płatne i stosowną opłatę należy uiścić np. za pomocą systemu Autopass.

Norwegia samochodem – o czym warto pamiętać?

Jedną ze wspomnianych reguł jest chociażby fakt, że przez cały rok trzeba jeździć z włączonymi światłami mijania, co ma oczywiście na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu (w tym również przedstawicieli fauny zamieszkujących norweskie lasy). Z kolei jeżeli chodzi o ograniczenia prędkości, tutaj obowiązują następujące przepisy: 50km/h w terenie zabudowanym, 80-90 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym, a także 90-100 km/h na autostradach.

Wypożyczalnia samochodów w Norwegii – o czym pamiętać?

Czy każdy może wypożyczyć samochód w Norwegii? Chyba zgodzisz się ze mną że byłoby to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Również w tej kwestii obowiązują konkretne zasady nie do przejścia i (co warto podkreślić) rygorystycznie stosuje się do nich każda wypożyczalnia samochodów w Norwegii.

W tym przypadku minimalny wiek kierowcy wynosi 21 lat, jednak jeżeli dopiero zdałeś prawo jazdy, to nikt nie wypożyczy Ci auta (nawet firmy oferujące tani wynajem), ponieważ dokument powinien być ważny od minimum 1 roku. Masz więcej niż 21 lat, ale mniej niż 25? W takim razie do kosztu wynajmu samochodu lepiej od razu dodaj sobie opłatę młodego kierowcy, która obowiązuje w niektórych wypożyczalniach, a jeżeli na wakacje zabierasz ze sobą również dzieci poniżej 135 cm wzrostu, to dodatkowo zadbaj także o wypożyczenie niezbędnych fotelików.

Tanie wypożyczenie samochodu w Norwegii

Czy tani wynajem aut w Norwegii jest w ogóle możliwy? Wszystko zależy od tego co uważasz za tanie, nie będę jednak ukrywał, że wynajem samochodu w Norwegii jest znacznie droższy niżeli w innych krajach. Fakt ten nie powinien jednak nikogo dziwić, bo nie od dziś wiadomo, że ten skandynawski kraj nie zalicza się do grona najtańszych, jednak przy odpowiednio zaplanowanym wakacyjnym budżecie wszystko da się ogarnąć. Przykładowa cena za wynajem 5-osobowego samochodu na 3 dni waha się od 840 zł do 2600 zł.

Najlepsze tanie wypożyczalnie samochodu w Norwegii – gdzie tanio wynająć auto?

Jeśli chcesz wynająć samochód w Norwegii choćby na kilka dni, to mam dla Ciebie jedną, złotą radę: pomyśl o tym jak najwcześniej. Tutaj działając na ostatnią chwilę możesz mieć pewność, że koszty będą zdecydowanie wyższe niż wspomniane przeze mnie wartości, dlatego też bez sensu jest po prostu odkładać to w nieskończoność.

Świetną opcją, znacznie ułatwiającą znalezienie najbardziej korzystnej oferty pod względem ceny oraz komfortu, jest skorzystanie z wyszukiwarki oraz porównywarki ofert online np. RentalCars.com. Tą szczególnie Ci polecam nie tylko dlatego, że znajdziesz tutaj oferty wyłącznie najlepszych i sprawdzonych firm posiadających wśród swoich usług taniego wypożyczenia samochodu, ale również z uwagi na fakt, że sam z niej korzystam, tak więc możesz mieć gwarancję, że to naprawdę dobra opcja.

Decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni pamiętaj o tym, że wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej nie jest obecnie praktykowane. Depozyt oraz dodatkowe ubezpieczenie to standard, na który decydują się zarówno wypożyczalnie, jak i osoby korzystające z ich usług, a pozornie tania wypożyczalnia aut bez kaucji może wiązać się w rzeczywistości z poniesieniem większych kosztów. 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

2 komentarze

Kliknij, aby skomentować

    • Wszystko zależy gdzie chcesz się poruszać. Typowo turystyczne trasy, po głównych drogach nie wymagają auta 4×4. A tereny np. na północy z dala od dróg krajowych będą wymagać 4×4 cały rok.