Blog podróżniczy » Europa » Francja » Paryż » Tani wynajem samochodu w Paryżu
Paryż

Tani wynajem samochodu w Paryżu

Stolica Francji- Paryż to jedno z najpopularniejszych miast na całym świecie. Oferuje ogromną liczbę atrakcji kulturalnych, architektonicznych oraz kulinarnych. Ze względu na swoją wielkość, poszczególne dzielnice miasta, funkcjonują niemalże jako oddzielne miasta, stąd sprawne poruszanie się po metropolii to nie lada wyzwanie.

Tani wynajem samochodu w Paryżu 

Paryż obsługiwany jest przez trzy lotniska, z czego tylko jedno znajduje się w niewielkiej odległości od miasta (13 km). W momencie lądowania na nieco bardziej oddalonym porcie sporym ułatwieniem będzie przyjazd do Paryża wypożyczonym autem. Ponadto duże odległości między dzielnicami miasta, mogą stanowić duże utrudnienie. Wynajem auta to nie tylko  oszczędność czasu, ale także niepowtarzalna możliwość efektywnego wykorzystania urlopu w tym mieście. Do tego w okolicy metropolii odnajdziemy wiele miejsc wartych uwagi- Wersal, Disneyland,  parki naturalne, winnice, malownicze wioski i miasteczka. Dzięki większej mobilności już nie musisz wybierać, które atrakcje chcesz odwiedzić!

Aby maksymalnie wykorzystać krótki urlop, warto skrupulatnie zaplanować cały wyjazd. Nie pozwól, żeby coś Cię zaskoczyło i dokładnie sprawdź firmę oferującą wynajem aut. Wyszukiwarka RentalCars.com znajdzie dla Ciebie najkorzystniejsze oferty, tylko u rzetelnych i wiarygodnych dostawców!

Paryż samochodem – o czym warto pamiętać?

Największe wypożyczalnie samochodów działające w Paryżu to mi: Sixt, Europcar, Dollar, Budget, Hertz, Autoclick czy Avis. 

Wynajem auta w stolicy Francji to koszt około 150 zł dziennie. Ostateczna cena zależna jest jednak od sezonu, terminu rezerwacji, rodzaju auta oraz dodatkowych usług. Do ostatecznej kwoty usługi należy doliczyć także koszty benzyny. W przypadku braku informacji na umowie, odbieramy oraz oddajemy w pełni zatankowane auto. 

Przed podpisaniem umowy, dokładnie zapoznaj się z jej warunkami. Aby uniknąć niechcianych niespodzianek, rozważ zakup dodatkowego ubezpieczenia, które zwolni Cię z odpowiedzialności w przypadku usterki, wypadku, czy też kradzieży auta. Pamiętaj także, że większość wypożyczalni będzie wymagała posiadania karty kredytowej. Część środków z Twojego konta zostanie zamrożone na poczet ewentualnych uszkodzeń, czy uzupełnienia braków paliwa. 

Wynajem auta czy inne środki transportu

Jeżeli z pewnych względów nie chcesz decydować się na wynajem auta w Paryżu, skrupulatnie zaplanuj swój wyjazd. Sprawdź lokalizację swojego noclegu oraz ustal najdogodniejszy środek transportu. Sprawdź godziny działania komunikacji publicznej, przygotuj się na ceny biletów. Najpopularniejszym środkiem transportu w Paryżu jest metro, obecnie posiadające 14 linii. Metro umożliwi dojazd do wszystkich najważniejszych atrakcji, z niemalże każdego miejsca miasta. Jest także stosunkowo dobrze oznakowane, dzięki czemu z łatwością odnajdziesz właściwą linię. Warto wiedzieć, że metro nie działa w godzinach nocnych, Późnowieczorne zwiedzanie miasta może więc oznaczać konieczność wracania autobusem nocnym lub taksówką, która zdecydowanie nie należy do najtańszych opcji przemieszczania się w Paryżu. 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować