Blog podróżniczy » Europa » Portugalia » Tani wynajem samochodu w Portugalii
Portugalia

Tani wynajem samochodu w Portugalii

Tani wynajem samochodu w Portugalii

Portugalia jest niewielkim w porównaniu do Polski krajem, ale za to pełnym pięknych miejsc i wielu atrakcji turystycznych. Zobaczenie wszystkich wymaga nie lada kondycji, sporej ilości czasu, a dodatkowo odpowiedniej organizacji i dobrego środka transportu. Najwygodniejszym sposobem na zwiedzenie kraju wzdłuż i wszerz jest tanie wypożyczenie samochodu, który ułatwi przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi punktami na mapie Portugalii.

Zwiedzanie Portugalii – jak zorganizować tani wynajem samochodu w Portugalii?

W Portugalii spora część popularnych atrakcji turystycznych znajduje się w dużych miastach – np. w Lizbonie, Porto czy miastach regionu Algarve, a także w ich najbliższej okolicy. Podróżowanie po takich miastach nie jest wielkim wyzwaniem, można je zwiedzać na pieszo, przemieszczać się z pomocą charakterystycznych, portugalskich tramwajów czy miejskich autobusów, albo skorzystać z niespotykanej w innych miejscach formy transportu, jaką są windy łączące poszczególne dzielnice miasta. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy w planie podróży jest więcej niż jedno miasto, lub gdy chcemy zwiedzić miejsca znajdujące się poza nim.

Istnieje wiele ciekawych miejsc w Portugalii, które leżą poza największymi miastami, wzdłuż wybrzeża kraju lub na okolicznych wyspach, często z dala od tych dobrze skomunikowanych części kraju. Pomocą w poznawaniu odwiedzanego miejsca i przede wszystkim sposobem na wygodnie przemieszczanie się po kraju jest posiadanie własnego środka transportu podczas urlopu.

Polskę i Portugalię, choć leżą na jednym kontynencie, dzielą ponad 3 tysiące kilometrów, i z pewnością niewielu kierowców decyduje się na długą i męczącą podróż samochodem w trakcie urlopu, choć z pewnością jego posiadanie znacznie ułatwiłoby zwiedzanie kraju, a także umożliwiło zobaczenie większej ilości miejsc w krótkim czasie. Na szczęście przylatując na wakacje samolotem, wcale nie trzeba rezygnować z poruszania się na miejscu z pomocą czterech kółek, istnieją przecież wypożyczalnie samochodów, dzięki którym możliwy jest tani wynajem aut w niemal każdym zakątku na świecie. Takich miejsc nie brakuje także w Portugalii.

Portugalia – wynajem samochodu. Gdzie tanio wypożyczyć auto?

Wynajem samochodu w Portugalii najlepiej zorganizować już na etapie planowania podróży, bardzo pomocne wtedy mogą się okazać wyszukiwarki takie jak RentalCars. Dzięki takim portalom można się szybko dowiedzieć gdzie tanio wypożyczyć auto w Portugalii, w jakim miejscu w interesującym nas mieście znajduje się tania wypożyczalnia aut bez kaucji lub która z wypożyczalni umożliwia wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej czy dodatkowych opłat. W sieci można jeszcze przed wyjazdem do Portugalii, sprawdzić cenę interesującego nas samochodu, porównać ceny i oferty kilku wypożyczalni i przede wszystkim zapoznać się wcześniej z ich regulaminami, tabelami opłat i ewentualnymi prowizjami.

Tanich wypożyczalni samochodów w Portugalii jest mnóstwo, ale najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie takiej, która znajduje się w pobliżu lotniska, dzięki temu można szybko i wygodnie dostać się do miejsca docelowego i móc spokojnie planować dalsze zwiedzanie kraju.

 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY
 

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować