Blog podróżniczy » Europa » Włochy » Rzym » Tani wynajem samochodu w Rzymie
Rzym

Tani wynajem samochodu w Rzymie

Tani wynajem samochodu w Rzymie

Rzym to piękne, tętniące życiem przez cały rok miasto, które zdecydowanie warto zobaczyć. Jednak dla każdego, kto chce zobaczyć to miejsce ważny powinien być samochód. Szczególnie jeśli jesteś tam pierwszy raz i chcesz zobaczyć jak najwięcej. Rzym to niesamowicie duże miasto, co za tym idzie ma do zaoferowania bardzo dużo atrakcji, które warto zwiedzić przy pomocy pojazdu. Czy wynajem samochodu w Rzymie może być czymś kłopotliwym? Okazuje się, że jeśli dobrze to rozegrasz jest to bardzo proste zadanie, które zdecydowanie ułatwi podróż.

Dzięki samochodowi będziesz w stanie zobaczyć każde miejsce, które Cię interesuje zdecydowanie szybciej i wygodniej. Dodatkowo warto zaznaczyć, że jazda samochodem w Rzymie to niezła zabawa i klimat niczym z włoskiego filmu.

Tani wynajem samochodu w Rzymie – zadbaj o swój portfel

Jeśli już zdecydowałeś się na wynajem auta w Rzymie warto zadbać, aby było to tanie wypożyczenie samochodu. Rzym to w końcu miejsce, w którym można dobrze się najeść, a tani wynajem aut pozwoli Ci na zainwestowanie zaoszczędzonych pieniędzy w pyszny makaron czy pizzę.

Gdzie tanio wypożyczyć auto w Rzymie? Warto pomóc sobie w poszukiwaniach i skorzystać ze strony, która zbierze nam wszystkie atrakcyjne oferty w całość. Możesz skorzystać z oferty strony RentalCars.com – po wpisaniu miasta i daty, która Cię interesuje, otrzymasz oferty w bardzo atrakcyjnych cenach. Możesz wybrać dokładnie taki samochód, jaki odpowiada Twoim upodobaniom oraz cieszyć się elastycznymi zasadami wynajmu i brakiem ukrytych opłat oraz gwarancją wyrównania ceny.

Wynajem auta Rzym – wypożyczalnia bez karty kredytowej i kaucji

Wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej jest możliwe. W takim wypadku płatność za wynajem może być zrealizowana gotówką lub kartą debetową. Zapłacić w ten sposób możemy zarówno za kaucję, jak i cały okres użytkowania auta. Nie wszystkie wypożyczalnie mają opcję realizacji płatności w ten sposób, dlatego warto zapoznać się z opcjami płatności wybranej firmy. Tutaj z pomocą również przyjdzie nam strona internetowa, która zajmuje się wyszukiwaniem dla nas ofert.

Wbrew pozorom tania wypożyczalnia aut bez kaucji również istnieje. Kaucja to opłata pobierana w razie zniszczeń dokonanych przez klienta, takich jak zbrudzenia. Niektóre wypożyczalnie nie pobierają kaucji, oferując pełne ubezpieczenie w cenie. Zdarza się też, że w zamian za to musimy popisać umowę, w której znajduje się fragment o tym, że w razie uszkodzeń musimy za nie zapłacić.

Tania wypożyczalnia samochodów Rzym – na co zwrócić uwagę?

Bez względu na to, czy używamy strony internetowej do znalezienia wypożyczalni, czy szukamy jej na własną rękę musimy pamiętać o kilku rzeczach. Gdy przeglądamy oferty wypożyczalni powinniśmy kierować się nie tylko ceną, ale również interesującą nas skrzynią biegów, możliwością bezpłatnego odwołania rezerwacji, liczbą miejsc i miejsca na bagaże oraz opiniami. Bardzo ważne jest też zwracanie uwagi na kaucje, dostępne metody płatności lub to, czy występuje limit kilometrów.

Poruszanie się po Rzymie – jak nie autem, to czym?

Jeśli jednak nie zdecydujesz się na zwiedzanie miasta przy pomocy samochodu, możesz zawsze wybrać komunikację miejską. Bilety autobusowe kosztują zazwyczaj około 1,50 euro za jeden przejazd. To samo dotyczy metra i tramwaju. Można jednak zakupić bilety czasowe na wszystkie linie i zaoszczędzić, istnieje nawet opcja zakupu biletu tygodniowego. Dobrym środkiem transportu w Rzymie są również pociągi regionalne, są one zdecydowanie szybsze, jednak podróżując nimi musisz przygotować się na spacery do miejsc docelowych. Nie można zapominać również o tym, że Rzym jest bardzo dużym i często zatłoczonym miastem i podróż autobusem, czy tramwajem może być dość czasochłonna.

Jeśli chodzi o taksówki to są one w Rzymie raczej drogie. Bardziej opłacalna jest komunikacja miejska.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować