Blog podróżniczy » Ameryka Północna » USA » Nowy Jork » Tani wynajem samochodu w Nowym Jorku
Nowy Jork

Tani wynajem samochodu w Nowym Jorku

Nowy York to miasto pełne atrakcji, ale też ogromna metropolia. Przemieszczanie się po mieście nie jest trudne, głównie dzięki dobrze funkcjonującej komunikacji miejskiej, wielu liniom metra oraz słynnym, żółtym taksówkom. Wygodniejszą i bezpieczniejszą alternatywą jest wynajem samochodu w Nowym Jorku. Gdzie znaleźć wypożyczalnię samochodu i na co trzeba zwracać uwagę podczas wypożyczania auta?

Wynajem samochodu w Nowym Jorku, a może inne środki transportu?

Najprostszym sposobem podróżowania po Nowym Jorku jest skorzystanie z tutejszej komunikacji miejskiej. Metro w Nowym Jorku jest jednym z najbardziej rozbudowanych i najlepiej funkcjonujących na całym świecie. Podziemna kolej miejskie kursuje tutaj od świtu do późnych godzin nocnych i pozwalają na niedrogie przemieszczanie się we wszystkie części miasta. Komunikacja miejska obejmuje też autobusy. Bilet na jeden przejazd to koszt ok. 2-3 dolarów, można go kupić w kasie na każdej stacji lub zaopatrzyć się w kartę, doładować ją i kasować przy każdym przejeździe bezpośrednio w pojeździe. Niestety takie zwiedzanie ma też swoje minusy – korzystanie z komunikacji miejskiej wymaga jej dobrej znajomości, bardzo łatwo jest się zgubić w gąszczu ulic wielkiego miasta, a niektóre z jego dzielnic nie są zbyt bezpieczne, zwłaszcza po zmroku.

Drugą opcją są charakterystyczne, nowojorskie taksówki, które kursują ulicami miasta od ponad stu lat i stały się jednym z jego symboli. Taksówkę w Nowym Jorku można zamówić za pomocą aplikacji Yellow Taxi, ale można też wypatrzeć żółty pojazd, machnąć ręką i podać cel podróży kierowcy – światło na dachu taksówki informuje, czy jest ona zajęta (świeci się napis off-duty), czy wolna (podświetlony jest numer taksówki). Niestety, chociaż jest to opcja wygodniejsza, to też dużo droższa – za każdy przejechany kilometr trzeba zapłacić kilka dolarów, no i najprawdopodobniej taka podróż będzie się wiązała z długim staniem w korkach.

taxi w nowym jorku

Trzeci sposób, dość ograniczony, ale z pewnością najbardziej atrakcyjny, to promy pasażerskie. Promy są niedrogie, kursują często i są atrakcją samą w sobie, pozwalając na podziwianie panoramy miasta od strony wody. Niestety przemieszczają się tylko pomiędzy miejscami leżącymi wzdłuż rzeki, przede wszystkim między dzielnicami Manhattan i Staten Island.

Aby móc bezpiecznie zwiedzić każdy zakątek miasta i nie zbankrutować na taksówkach, ale też nie być zależnym od komunikacji miejskiej, najlepiej skorzystać z samochodu np. wynajętego na miejscu. Dzięki posiadaniu auta można też dużo szybciej i sprawniej przemieszczać się pomiędzy licznymi atrakcjami Nowego Yorku. Podróżowanie własnym środkiem transportu w tak dużym mieście może się wydawać skomplikowane i trudne, szczególnie w godzinach szczytu, ale wszystko jest kwestią praktyki i z pewnością po kilku przejechanych kilometrach okaże się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Dowiedz się więcej: Tani wynajem auta w USA

Najlepsze tanie wypożyczalnie samochodu w Nowym Jorku – gdzie tanio wynająć auto?

Prawdopodobnie większość osób odwiedzających Nowy Jork nie posiada ze sobą własnego auta, ale na szczęście istnieją wypożyczalnie samochodów, umożliwiające  tanie wypożyczenie samochodu. Największą zaletą wypożyczalni jest to, że można wszystkie formalności załatwić przez internet jeszcze przez zaplanowaną podróżą, a wybrane auto odebrać nawet na lotnisku i od razu po wyjściu z samolotu wygodnie dostać się do dowolnego miejsca w mieście.

Przed skorzystaniem z usług którejkolwiek z wypożyczalni zawsze warto wcześniej sprawdzić między innymi jej politykę paliwową, rodzaj ubezpieczenia i formę płatności. Dobrze jest też porównać oferty kilku firm, przede wszystkim po to, aby wybrać najkorzystniejszą cenę i nie przepłacić oraz znaleźć najlepszą ofertę wynajmu. Ceny wynajmu mogą się różnić nawet kilkaset złotych w zależności od wybranego pośrednika, rodzaju samochodu, czy terminu wynajmu. Trzeba też sprawdzić, czy np. tania wypożyczalnia aut bez kaucji umożliwia wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej, bo nie zawsze jest taka możliwość, a nikt nie lubi być niemiło zaskakiwany.

Na miejscu swoje usługi oferuje mnóstwo wypożyczalni, dzięki którym możliwy jest tanie wypożyczenie dowolnego samochodu na czas pobytu w mieście. Aby znaleźć odpowiednią, najlepiej skorzystać z wyszukiwarek i porównywarek cen, a tutaj do wyboru są między innym Rentalcars.com.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować