Blog podróżniczy » Podróże » Inspiracje podróżnicze » Gdzie na wakacje w czerwcu? Islandia, Peru, a może…?
Inspiracje podróżnicze

Gdzie na wakacje w czerwcu? Islandia, Peru, a może…?

Gdzie na wakacje w czerwcu?

Wakacje w czerwcu to świetny pomysł. Po zimie i często deszczowej wiośnie wszyscy jesteśmy spragnieni słońca, temperatury w Europie zwykle są już zadowalające nawet dla amatorów kąpieli, a dzień jest długi. To wszystko sprawia, że wakacje w czerwcu są idealnym rozwiązaniem.

Jeśli możemy sobie na to pozwolić dobrze jest rozważyć wyjazd w pierwszej połowie miesiąca. Przed rozpoczęciem szczytu wakacyjnego kurorty i okolice największych atrakcji są dużo pustsze, a ceny często sporo niższe. W połączeniu z letnim ciepłem czerwiec jest jednym z najlepszych momentów na wyjazd.

Gdzie na wakacje w czerwcu? (spis treści):

Dokąd lecieć w czerwcu? Islandia – najlepsze co możesz wybrać

Jeśli dużo bardziej od piaszczystej plaży i błogiego wypoczynku pociąga nas odkrywanie nieskazitelnej przyrody, idealny kierunkiem na czerwcowy wyjazd będzie dla nas Islandia. Kraina Lodu i Ognie, jak często mówi się o Islandii, to miejsce, w którym obok monumentalnych wulkanów znajdziemy największe lodowce Europy. Między nimi w krajobraz wplecione są niezliczone wodospady, rzeki i strumienie. Czerwiec to najlepszy moment, żeby jechać właśnie na Islandię, gdyż to właśnie wtedy trwają tak zwane białe noce. Najdłuższym dniem w roku jest 22 czerwca, czyli kalendarzowy pierwszy dzień lata, ale w pozostałe dni miesiąca noc trwa dosłownie chwilę i można jej nie zauważyć. Słońce nie zachodzi w pełni, a jedynie ukrywa się na linii horyzontu.

Islandia w czerwcu

Dodatkowo w czerwcu temperatura powietrza oscyluje zwykle wokół przyjemnych 15 stopni Celsjusza. Islandia swój niezwykły krajobraz zawdzięcza położeniu na styku płyt tektonicznych amerykańskiej i euroazjatyckiej. To dzięki niemu występują tu wszystkie niezwykłe zjawiska geologiczne.

Podróż po Islandii rozpoczniecie od Reykjaviku, a dokładnie od położonego 50 km na zachód Keflavíku, gdzie znajduje się główne lotnisko kraju. Jeśli mamy tylko kilka dni koniecznie poświęćmy jeden z nich na Złoty Krąg (Golden Circle). Jego największe atrakcje to niesamowity wodospad Gullfoss, słynny Geyser, obszar Parku Narodowego Þingvellir i miejsce połączenia płyt tektonicznych, w którym od stuleci spotykał się Parlament, by obradować nad kwestiami wagi państwowej.

Islandia czerwiec

Przy dłuższym pobycie na Islandii, przynajmniej tygodniowym, polecamy objechanie całej wyspy drogą numer 1, jej całkowita długość wynosi ponad 1300 kilometrów i pozwoli na dotarcie do najciekawszych miejsc Islandii.

Egzotyczny wyjazd w czerwcu – Peru

Egzotyka kojarzy nam się głównie z wyjazdami w środku naszej zimy. Jednak są kierunki, które najlepiej jest odwiedzić na przełomie maja i czerwca. Jednym z nich jest Peru. W czerwcu na wybrzeżu jest ciepło, a w wyższych partiach mimo niższych temperatur pogoda sprzyja zwiedzaniu, gdyż po deszczowej wiośnie w czerwcu jest sucho i przyjemnie. Wyjazd do Peru w czerwcu daje nam gwarancję, że wszystkie drogi będą przejezdne i bez większych trudności dotrzemy między innymi do słynnego Machu Picchu. Po trudach zwiedzania miło będzie również wypocząć na słonecznym wybrzeżu.

Peru w czerwcu

Wakacje w czerwcu dla spragnionych słońca

Czerwiec jest dobrym momentem na wycieczkę zarówno, jeśli chcemy zwiedzać jak i wypoczywać. Dla osób, które nie lubią długich przejazdów dobrym wyborem, będzie kochana przez Polaków Chorwacja. Krystalicznie czysta woda, liczne zabytki na liście UNESCO, pyszne wino i mieszkańcy, z którymi bez trudu porozumiemy się nawet po polsku, zachęcają do wyjazdu.

Chorwacja czerwiec pogoda

Osoby, które najlepiej wypoczywają, gdy termometr wskazuje temperatury przekraczające 30 stopni, powinny wybrać się na wycieczkę do Izraela lub sąsiedniej Jordanii. Do obu tych krajów można dolecieć tanimi liniami z wielu miast w Polsce.

Na miejscu nie brakuje zabytków do zwiedzania, a wśród nich miejsca związane z początkami wszystkich dużych światowych religii, ale również wyjątkowe pustynie, słynna Petra, nowoczesne miasta i pyszna kuchnia. Te wyjątkowe kraje dzieli od Polski zaledwie kilka godzin lotu.

Jordania czerwiec

Dodatkowo osoby spragnione błogiego wypoczynku mają do wyboru relaks nad Morzem Martwym, które stanowi jednocześnie darmowe SPA lub kąpiele w Morzu Czerwonym, w którym oprócz wyjątkowo ciepłej wody znajdziemy również piękną rafę koralową. Dlatego na wakacje w czerwcu w Izraelu i Jordanii dobrze jest przeznaczyć więcej niż kilka dni urlopu.

Sprawdź także wakacje w innych miesiącach:

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować