Blog podróżniczy » Podróże » Inspiracje podróżnicze » Gdzie na wakacje w kwietniu? Japonia i kwitnące wiśnie czekają!
Inspiracje podróżnicze

Gdzie na wakacje w kwietniu? Japonia i kwitnące wiśnie czekają!

Gdzie na wakacje w kwietniu

Urlop w kwietniu to świetny pomysł, jeśli nie lubimy spędzać wakacji w tłumie turystów, bądź po prostu nie możemy sobie na niego pozwolić w letnich miesiącach. Niestety w tym czasie nie wszędzie będzie sprzyjała nam pogoda. Gdzie zatem zaplanować wakacje w kwietniu, żeby w pełni cieszyć się z wyjazdu?

Gdzie na wakacje w kwietniu?

Japonia w kwietniu i kwitnące wiśnie

Jest kilka kierunków, które wręcz obowiązkowo należy odwiedzić właśnie w kwietniu. Pierwszy z nich to Japonia. Kwiecień jest najlepszym momentem w roku, aby jechać do tego orientalnego kraju. O Japonii mówimy, że jest krajem kwitnącej wiśni i to właśnie w kwietniu możemy podziwiać ten niesamowity spektakl natury. Kwitnienie wiśni rozpoczyna się zwykle pod koniec marca i trwa przez cały kwiecień, czasami hacząc o pierwsze dni maja. Jadąc tam w kwietniu możemy być prawie pewni, że zobaczymy miliony kwitnących drzew.

Japonia w kwietniu - kiedy kwitnące wiśnie

Chiny – wiosenna pogoda

Na urlop w kwietniu warto również udać się do Chin. Ten ogromny kraj leży w kilku strefach klimatycznych. Jednak dużą część państwa charakteryzuje deszczowa chłodna zima i suche upalne lato. Kwiecień to wiosenny okres, w którym nie powinny doskwierać nam skrajne temperatury, a pogoda jest zwykle bardzo przyjemna. Niezależnie od tego czy wybierzemy się do Pekinu – zdobywać Wielki Mur czy do Szanghaju na wyprawę rzeką Jangcy, pogoda powinna nam sprzyjać.

Gdzie najtaniej w kwietniu?

Jeśli nie dysponujemy dużym budżetem albo mamy jedynie kilka dni urlopu, warto rozważyć bliższe kierunki. Kwiecień to dobry moment na wyjazd do Hiszpanii lub Portugalii. W obu przypadkach raczej nie zaskoczą nas skrajne upały za to z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy liczyć na temperatury oscylujące wokół 20 stopni Celsjusza.

To idealny moment by wybrać się na zwiedzanie Półwyspu Iberyjskiego. W Portugalii koniecznie należy zajrzeć do urokliwego Porto, wypić kieliszek miejscowego wina w jednej z winiarni. Następnie dobrze jest udać się do studenckiej Coimbry skąd warto wyruszyć w dalszą podróż do malutkiego „białego” miasteczka Obidos. Podróżując po Portugalii nie możemy również przeoczyć Lizbony. To wyjątkowe miasto zaskoczy nas połączeniem nowoczesności i tradycji. Na spacer po plaży warto wybrać się do jednej z zatok wybrzeża Algarve. Znajdziemy tu wiele piaszczystych plaż, które otaczają wyjątkowe formacje skalne.

Portugalia i Hiszpania - kwiecień

Jeśli jednak zależy nam na nieco wyższych temperaturach powinniśmy udać się na południe Hiszpanii. Najcieplejsze w kwietniu jest wybrzeże Costa del Sol. Tu możemy liczyć nawet na typowe plażowanie. Woda w morzu również jest cieplejsza niż ta w oceanie. Atrakcji turystycznych także nam nie zabraknie. Piękna Grenada, wyjątkowa Malaga, a nieco dalej zabytkowa Sewilla. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Co ważne w kwietniu, jeśli tylko troszkę się postaramy zorganizujemy sobie ten wyjazd za połowę ceny w porównaniu z kosztami wakacyjnych wyjazdów.

Gdzie na egzotyczne wakacje w kwietniu?

Kwiecień jest miesiącem, w którym raczej powinniśmy unikać takich kierunków jak Karaiby czy Tajlandia. Właśnie wtedy możemy spotkać tam różnego rodzaju skrajne zjawiska pogodowe, takie jak huragany czy ulewne deszcze.

Jednak jeśli marzy nam się egzotyczna plaża warto rozważyć wyjazd na Bali. Ze względu na swoje położenie blisko równika pogoda na tej indonezyjskiej wyspie w ciągu roku nie zmienia się prawie wcale. Również w kwietniu znajdziemy tu wysokie temperatury, ciepłą wodę i jedynie sporadyczne opady. Urlop w kwietniu na Bali warto jest sobie dobrze zaplanować, bo choć wyspa nie jest bardzo duża atrakcji tu nie brakuje.

Bali w kwietniu

Poza długimi plażami znaleźć można tu również liczne zabytki, świątynie buddyjskie i parki narodowe, w których spotkamy egzotyczne zwierzęta. Na Bali warto również wybrać się na kurs gotowania, to niesamowita przygoda dla tych którzy lubią nie tylko smakować lokalną kuchnię, ale także poznawać ją od środka.

Nie masz pomysłu gdzie wyjechać na wakacje w kwietniu? <strong>Specjalnie dla Ciebie stworzymy podróż szytą na miarę. Sprawdź!</strong>

Sprawdź także wakacje w innych miesiącach:

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować