Blog podróżniczy » Podróże » Inspiracje podróżnicze » Gdzie na wakacje w lutym? Urlop w ciepłych krajach
Inspiracje podróżnicze

Gdzie na wakacje w lutym? Urlop w ciepłych krajach

Gdzie wyjechać na wakacje w lutym?

Urlop w lutym to coraz częstszy sposób wypoczynku, jaki wybieramy. Standardowe wakacje w lipcu i sierpniu to czas, gdzie w Polsce są najwyższe temperatury – często więc na podróż zagranicę wybieramy okres, kiedy w naszym kraju pogoda nas nie rozpieszcza. Luty to miesiąc, w którym część polskich województw obchodzi ferie zimowe. Gdzie najlepiej spędzić ten czas i jakie zakątki świata najlepiej wybrać na wyjazd w lutym?

Gdzie na wakacje w lutym? (spis treści):

Wakacje w lutym – Sri Lanka na pierwszy ogień

Sri Lanka od kilku lat notuje wzrost zainteresowania wśród podróżujących. Nic dziwnego, że jest to bardzo popularny wybór – azjatyckie państwo jest połączeniem nowoczesności i współczesności ze starożytnością oraz kulturą Dalekiego Wschodu. Tutaj zakochacie się w tradycyjnej kuchni Lankijczyków i doświadczycie gościnności ze strony mieszkańców.

Ciekawe miejsca, które można zobaczyć na Sri Lance to plantacje herbaty w okolicach Lipton’s Seat czy Złota Świątynia Dambulla. Na Waszej liście turystycznej nie może jednak zabraknąć Sigiriji – niepozorna, ponad 180-metrowa skała, na której przed tysiącami lat wzniesiono pałac i twierdzę. Dziś to tylko pozostałości po niezwykłej budowli, ale nadal wywierają ogromne wrażenie na przyjezdnych.

Sri Lanka w lutym

Ciepłe kraje w lutym – Karaiby

Luty to miesiąc, w którym warto zaplanować swoją wymarzoną podróż w kierunku największego odkrycia Krzysztofa Kolumba. Jednym z głównych powodów podróży w tym miesiącu są tamtejsze temperatury – o wiele wyższe, niż podczas zimy w Polsce. Wyspy, położone nad Morzem Karaibskim to marzenia wielu turystów, którzy pragną wypocząć w egzotycznym klimacie i otoczeniu lazurowej wody.

Dominikana jest drugą największą wyspą na Karaibach – przepiękne plaże, niemal przezroczysta woda i wysokie palmy, otaczające całe wybrzeże razem tworzą niesamowite połączenie. Na wyspie niemalże przez cały rok temperatury są wysokie, co idealnie sprawdza się przy wypoczynku nad wodą. W lutym temperatury osiągają około 29 stopni w ciągu dnia.

Na Dominikanę możemy dolecieć bez problemu ze stolicy Polski lotami linii lotniczej PLL LOT – podróż trwa około 11 godzin. Jeśli mowa o kosztorysie – z pewnością trzeba zaplanować wydatki. Dominikana nie należy do najtańszych kierunków podróży. Niemniej jednak, widoki i wrażenia, jakie zapewni nam ta niezwykła wyspa, są bezcenne.

Na Dominikanie oprócz wylegiwania się na plaży, pływania przez cały dzień w lazurowej wodzie i odkrywania tajemnic podwodnego życia, warto także zobaczyć charakterystyczne dla tej wyspy miejsca. San Domingo jest stolicą Dominikany i jednocześnie najstarszym miastem po odkryciu Ameryki. Legenda głosi, że jego założycielem był brat Krzysztofa Kolumba. Będąc w San Domingo, możecie odwiedzić klimatyczną dzielnicę kolonialną, która należy do Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dla miłośników roślinności i rzeźb tworzonych z rąk natury, polecam Los Haitises National Park – lasy mangrowe i niezwykłe jaskinie z pewnością zrobią na Was wrażenie.

Dominikana i Karaiby w lutym

Była mowa o Dominikanie – teraz czas na jej większą sąsiadkę. Kuba jest największą karaibską wyspą, która jeśli chodzi o rozwój turystyki, idzie do przodu jak burza. W lutym temperatury sięgają tam do 27 stopni. Gorący klimat i temperament, jaki bije z tej wyspy, zachęca do odwiedzin każdego, kto uwielbia przygody. Będąc na Kubie, musicie odwiedzić Hawanę. Stolica kraju to zupełnie inny wymiar – poczujecie się tutaj, jakbyście cofnęli się w czasie. Stare samochody na każdym kroku, nadszarpnięta zębem czasu architektura kolonialna i klimatyczne uliczki nadają wyjątkowości temu miastu. Pozostałe atrakcje, jakie warto zobaczyć to wodospady Viñales, Trinidad czy Matanzas.

Kierunek Azja, czyli urlop w lutym w Wietnamie

Nie ograniczajmy się do jednego kontynentu – każdy przecież ma w sobie wyjątkowe miejsca do odkrycia. Jeśli chcielibyście odwiedzić Azję, oprócz popularnej Tajlandii, Singapuru czy wspomnianej już Sri Lanki w lutym warto wyjechać do Wietnamu.

Wietnam to kraj, który ma w sobie wszystko, czym mogła nas obdarować natura. W lutym temperatura i pogoda jest tutaj najbardziej umiarkowana. Podczas naszych polskich wakacji, Wietnam zmaga się z częstymi opadami i zachmurzonym niebem, dlatego warto się tam wybrać w okresie zimowym.

Jeśli chodzi o najlepsze atrakcje w Wietnamie – polecam wybrać się na wycieczkę łodzią po Ha Long Bay czy Ngo Dong. Wietnam słynie ze swojej historii, co widać na każdym kroku – będąc w tym kraju, warto rzucić okiem na budowle z czasów, gdy Wietnam był kolonią francuską, a na jego terenie toczyły się wojny wietnamskie. Jednym z takich miejsc jest kompleks My Son. Cydatela czy jaskinie w Phong Nha-Kẻ Bàng również spełnią Wasze oczekiwania.

Wietnam w lutym

Moc karnawałów, czyli Brazylia i Wenecja

W Polsce karnawał to jeden z lepszych okresów w roku. W innych krajach na Ziemi również jest to wyjątkowy czas, a w zależności od miejsca – jego obchody wyglądają zupełnie inaczej. W Brazylii karnawał jest najważniejszym ludowym świętem. Brazylijczycy co roku obchodzą go hucznie. Pierwszy karnawał, na którym użyto charakterystyczne maski, odbył się już w 1840 roku! Dla mieszkańców Brazylii to tradycja, która zyskała sympatię w innych krajach. Corocznie na karnawał w Rio de Janeiro przyjeżdżają ludzie z różnych zakątków świata. Do stolicy Brazylii możemy się dostać bez problemu z warszawskiego lotniska.

Karnawał w Brazylii w lutym

Il Carnevale di Venezia – z pewnością wielu z Was kojarzy tę nazwę. Karnawał w Wenecji również jest ważną częścią oczekiwania na Wielkanoc. Włosi są katolikami, dlatego karnawał kończy się tam chrześcijańskimi uroczystościami Wielkiego Postu. Na całym świecie wenecki festiwal jest kojarzony głównie z niezwykłych i dopracowanych masek weneckich, które ludzie noszą podczas karnawału. Luty to świetny okres, żeby wybrać się do jednego z najpiękniejszych miast znad Półwyspu Apenińskiego i przy okazji załapać się na wspólną zabawę z Włochami.

Karnawał w Wenecji w lutym

Sprawdź także wakacje w innych miesiącach:

1 komentarz

Kliknij, aby skomentować

  • Dzięki za inspiracje. Fachowy blog. Maże o tym, by w tym roku dało się zimą wyjechać w jakieś ciepłe miejsce.