Blog podróżniczy » Podróże » Inspiracje podróżnicze » Gdzie na wakacje w maju? 5 ciepłych miejsc na urlop
Inspiracje podróżnicze

Gdzie na wakacje w maju? 5 ciepłych miejsc na urlop

Gdzie na wakacje w maju

Czy warto wyjeżdżać na zagraniczne wakacje w maju? Jest to piękny miesiąc również w Polsce. Jednak jeśli chcemy pojechać nieco dalej dobrze jest wybrać taki kierunek, który będzie wyjątkowy właśnie o tej porze roku.

Urlop w maju jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią upałów, chcą uniknąć tłumów, a jednocześnie preferują słońce i zwiedzanie. Zatem gdzie wybrać się na wakacje w maju, aby to wszystko połączyć?

Europa – gdzie wyjechać na wakacje w maju?

Włochy w maju – ciepła Toskania i Sycylia

Jeśli mamy jedynie kilka dni wolnego, albo po prostu nie chcemy lecieć daleko możemy wybierać spośród kierunków, które położone są blisko Polski. Idealnym rozwiązaniem na majową wycieczkę będą między innymi Włochy. Chyba nikomu nie trzeba ich przedstawiać. Co roku do Włoch na wczasy przyjeżdżają miliony turystów. Jednak najwięcej z nich przylatuje w miesiącach wakacyjnych oraz wczesną jesienią.

Wakacje w maju Włochy

Maj to dobry moment dla tych, którzy chcą uniknąć tłumów. Dodatkowo piękna Toskania jest wtedy soczyście zielona, a Sycylia, będąca latem bardzo gorąca, w maju jest przyjemnie ciepła. Natomiast w Rzymie, Florencji czy Wenecji można spokojnie pospacerować, unikając długiego oczekiwania na wstęp do najważniejszych atrakcji.

Kwitnące tulipany w Holandii

Drugi idealny kierunek położony nieopodal to Holandia. To właśnie w maju kwitną słynne tulipany. Dlatego każdy miłośnik kwiatów powinien przyjechać do Królestwa Niderlandów właśnie w piątym miesiącu roku. Koniecznie należy zajrzeć na jedną z wielu odbywających się w tym czasie wystaw kwiatowych. Wrażenia są niezapomniane.

Tulipany Holandia w maju

Idealna pogoda w maju w Norwegii

Maj to również idealny moment na wycieczkę do Norwegii. Choć większości z nas białe noce kojarzą się z końcówką czerwca, to urlop w maju w Norwegii również gwarantuje nam bardzo długi dzień i piękną pogodę.

Co ważne w maju nie ma jeszcze tak wielu turystów przy najważniejszych atrakcjach, na punktach widokowych i szlakach turystycznych dlatego samo zwiedzanie będzie dużo przyjemniejsze i często również tańsze. A zwiedzać jest co. W Norwegii znajdziemy przede wszystkim niezliczone monumentalne fiordy, krystalicznie czyste rzeki i jeziora, góry stykające się z morzem, słynną drogę Trolli i wiele innych atrakcji związanych z tajemniczymi postaciami.

Norwegia w maju

Wakacje w maju – USA i Madagaskar

Część z nas lubi na urlop wybierać kierunki bardziej odległe. Tak by poznawany region, kraj lub kultura znacząco różniła się od naszego. Jeśli należysz do tej grupy w maju powinieneś wybrać się na Madagaskar.

Ta wyjątkowa wyspa na Oceanie Indyjskim jest pełna endemicznych gatunków. Zobaczyć tu można okazałe baobaby, nigdzie indziej niespotykane gatunki ptaków czy znane ze słynnej bajki lemury. Przyroda to niewątpliwie największy atut tej odległej wyspy.

Wycieczkę na Madagaskar warto połączyć z wypoczynkiem na jednej z sąsiednich wysp na przykład na Mauritiusie. Znajdziemy tu nie tylko rajskie plaże, ale również wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Wśród nich Kolorowe Góry, kolonialną stolicę Port Louis czy przepiękne rafy koralowe. Opcji jest bardzo wiele, a wakacje w maju na tych wyjątkowych wyspach mogą być jedną z największych przygód naszego życia.

Madagaskar w maju

Maj to wyjątkowy moment w roku. Przyroda po zimie budzi się do życia. Tak jest również w Nowym Jorku. Miasto nazywane stolicą świata, zieleni się wieloma parkami, które znajdziemy tu na każdym kroku. Oczywiście najbardziej popularnym z nich jest ogromny Central Park. Natomiast drapacze chmur na Manhattanie oświetla wiosenne słońce. To wszystko sprawia, że maj jest idealnym momentem na wycieczkę do USA.

Nowy Jork USA w maju

Jeśli zależy nam na wyższych temperaturach możemy udać się na Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. W maju ciepło jest w Kalifornii. Los Angeles czy Las Vegas czekają na wszystkich spragnionych słońca i wysokich temperatur. To również idealny czas na odwiedzenie wielu parków narodowych, takich jak: Wielki Kanion, Yosemite, Zion czy Bryce Canyon.

Dogodne połączenia lotnicze z Polską sprawiają, że bez trudu można połączyć wycieczkę do Nowego Jorku z pobytem na zachodzie USA. Ogranicza nas tylko czas i chęci.

Nie masz pomysłu gdzie wyjechać na wakacje w maju? <strong>Specjalnie dla Ciebie stworzymy podróż szytą na miarę. Sprawdź!</strong>

Sprawdź także wakacje w innych miesiącach:

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować