Blog podróżniczy » Europa » Chorwacja » Wszystko, co musisz wiedzieć, planując wakacje w Rovinj
Chorwacja

Wszystko, co musisz wiedzieć, planując wakacje w Rovinj

Wszystko, co musisz wiedzieć, planując wakacje w Rovinj

Półwysep Istria to wspaniałe miejsce na spędzenie wakacji! Znajdziemy tam wiele pięknych plaż i zabytkowych, urokliwych miast. Jednym z nich jest właśnie Rovinj, które przez turystów określane jest jako najpiękniejsze miasto całej Chorwacji. Łatwy dojazd, krystalicznie czysta woda, piękne zachody słońca i rozwinięta baza noclegowa, to tylko kilka z wielu atutów tego miejsca. Jeśli planujesz tam wakacje, to wiele miejsc zakwaterowania znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

W tym artykule opowiemy Ci o najlepszych miejsca, które możesz odwiedzić w Rovinj oraz przedstawimy listę najlepszych plaż. Zapraszamy!

Rovinj – najpiękniejsze miasto Istrii

Niegdyś wyspa, dziś połączone z lądem miasto nazywane jest przez wielu Saint Tropeze w Chorwacji. Na pierwszy rzut oka miasto wydaje się nieco ekskluzywne, zwłaszcza nocą, gdy jest ślicznie oświetlone, ale spacerując po jego pięknych uliczkach, możemy poczuć niespotykany średniowieczny klimat. Rovinj idealnie nada się na kilkudniową wycieczkę, jaki na całym pobyt, ponieważ obfituje w atrakcje i zabytkowe miejsca do zwiedzania.

Co zwiedzić?

Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od starówki, bo to wokół niej znajduje się najwięcej zabytków. Następnie warto zwiedzić:

  • Kościół św. Eufemii – bardzo charakterystyczne miejsce miasta, ponieważ wieża kościoła widoczna jest z każdego miejsca starówki i unosi się nad innymi budynkami. To ponad 300-letni kościół, który otwarty jest dla turystów.
  • Łuk Balbiego – zbudowany w barokowym stylu łuk, który niegdyś służył jako brama wjazdowa do miasta.
  • Klasztor franciszkanów – to zabytkowy klasztor z XVIII w., na terenie którego powstało muzeum.
  • Plac marszałka Tito – znajdziemy na nim rzeźbę chłopca o imieniu Keko, która związana jest czasami, gdy trwały prace nad zaopatrzeniem miasta w wodę.

Jak spędzać czas w Rovinj?

Rovinj to nie tylko zwiedzanie, miasto oferuje szereg możliwość spędzania wolnego czasu.

Spacery

Spacery po pięknej starówce, wokół której rozciągają się wąskie, klimatyczne uliczki to chyba najlepszy sposób na spędzanie czasu. Dodatkowo przy starówce znajdziemy wiele kawiarni i restauracji, gdzie możemy spróbować lokalnych przysmaków czy ochłodzić się chorwackim piwem. Fani przyrody natomiast mogą wybrać spacery wśród roślinności Parku Zlatni Rt, który jest rezerwatem przyrody i znajduje się w południowo-zachodniej części miasta.

Rejsy promem

Położenie Rovinj sprzyja rejsom! Miasto otacza archipelag 19 wysepek, na większe z nich możemy wybrać się na rejs promem. To doskonała okazja, żeby popływać po morzu i podziwiać miasto od strony morza.

Atrakcje

Będąc w Rovinj, koniecznie musimy wybrać się do tutejszego Akwarium, które jest największą atrakcją miasta i jednym z najstarszych tego typu miejsc na świecie. Zwiedzając je, możemy podziwiać różne gatunki zwierząt i roślin zamieszkujące Morze Adriatyckie. Oprócz akwarium w mieście znajdziemy też muzeum, które pozwoli nam przybliżyć historię tego miejsca.

Plażowanie

Jadąc na wakacje w takie miejsce, jak Chorwacja na pewno jesteśmy nastawieni na długie dni spędzone na bajecznych plażach. Oczywiście i to znajdziemy w Rovinj. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych plaż w mieście i okolicy.

  • Plaża Balota,
  • Plaża Valalta,
  • Plaża Lone,
  • Plaża Cuvi.

Podsumowanie

Jak mogłeś zauważyć, Rovinj ma bardzo dużo do zaoferowania i można powiedzieć, że jest wręcz idealnym miejscem na spędzenie urlopu. Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się pomocy!

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować