Blog podróżniczy » Europa » Włochy » Tani wynajem samochodu we Włoszech
Włochy

Tani wynajem samochodu we Włoszech

Tani wynajem samochodu we Włoszech

Wypożyczenie auta podczas podróży do Włoch to zdecydowanie najwygodniejsza opcja. Kraj posiada wiele zapierających dech w piersiach nadbrzeżnych dróg, klimatycznych miast oraz pięknych krajobrazów, które najłatwiej zwiedzać podróżując samochodem. Takie rozwiązanie daje nam całkowitą niezależność, dostosowaną do naszych preferencji, samopoczucia, czy pogody.

Tani wynajem samochodu we Włoszech

Dobre drogi i relatywnie niewielkie odległości między najważniejszymi miastami, sprawiają, że wynajem auta we Włoszech to popularna i wygodna opcja. Pojazd przydaje się, zwłaszcza gdy nasz urlop nie należy do najdłuższych, a mimo to zależy nam na zobaczeniu jak największej ilości miejsc. Włochy to niezliczona ilość historycznych miasteczek, dzikich plaż, urokliwych krajobrazów, i doskonałego jedzenia, Zgodnie ze swoimi preferencjami, urlop w tym miejscu możesz spędzić aktywnie – podziwiając niezwykłą architekturę, lub wypoczywając na piaszczystych plażach. Niezależnie od planów, pobyt warto skrupulatnie zaplanować i przemyśleć.

Gdzie tanio wypożyczyć auto we Włoszech?

Decydując się na wynajem samochodu we Włoszech, skorzystaj z oferty znanej i sprawdzonej firmy. Największe znane włoskie wypożyczalnie aut to: Locauto, Thrifty, Maggiore, Budget, Sixt oraz Avis. Wypożyczalnie często ulokowane są w pobliżu największych lotnisk. Niewątpliwą zaletą odbioru auta na porcie lotniczym jest bezproblemowe dotarcie do miejsca pobytu.

Aby nie tracić czasu na przeglądanie ofert wszystkich tanich wypożyczalni samochodów we Włoszech warto skorzystać z wyszukiwarki firm, jedną z nich jest strona RentalCars.com.

Koszty auta we Włoszech są bardzo zróżnicowane i zależą od:

 • Okresu wypożyczania – cena zmienia się zależnie od pory roku, w sezonie turystycznym zwykle zapłacimy więcej niż jesienią, czy zimą.
 • Rodzaju, marki, klasy auta,
 • Pakietów dodatkowych,
 • Sposobu rezerwacji auta i uiszczenia opłat – tańszą opcją będzie zarezerwowanie auta przed planowanym wyjazdem, droższą płatność na koniec okresu wypożyczenia).

Wynajem auta we Włoszech – o czym należy pamiętać?

Aby nasz wymarzony urlop nie zamienił się w koszmar, warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia. Dodatkowa opłata gwarantuje zniesienie wkładu własnego w przypadku niespodziewanych zdarzeń drogowych lub kradzieży. W przypadku największych ubezpieczalni jest to koszt około 25 euro za jeden dzień. Przy zakupieniu ubezpieczenia możliwe jest wypożyczenie auta bez wysokiej kaucji.

Pamiętaj, aby przed wyborem auta dokładnie przeczytać warunki najmu pojazdu. Jeżeli nie jest to wyszczególnione w umowie, samochód zawsze odbieramy oraz oddajemy z pełnym bakiem paliwa. W przypadku wykupienia ubezpieczenia, firma może zabezpieczyć środki jedynie na ewentualne dotankowanie paliwa. Przy braku ubezpieczenia zabezpieczone środki na karcie to nawet 1000 euro.

Szukając auta, warto skorzystać z wyszukiwarek internetowych takich jak RentalCars.com. Strona daje możliwość znalezienia najtańszej opcji najmu. Ponadto gwarantuje rzetelność i uczciwość firmy, która wielokrotnie oceniana jest przez klientów wyszukiwarki.

Włochy bez samochodu – jak się poruszać?

Jeżeli nie chcemy wypożyczać auta, pozostaje nam korzystanie z usług przewoźników autobusowych, pociągów lub taksówek. Z czego taksówki to najwygodniejsza, jednak najdroższa opcja.

Bilety na przejazdy autobusem, nie są przesadnie drogie, Autobusy często jednak kursują nieregularnie, jeżdżąc najdłuższą, okrężną drogą.

Najlepszą opcją są włoskie koleje, należące do przejazdów wygodnych, punktualnych oraz szybkich. Prawie 600 km trasy z Rzymu do Mediolanu pociągiem pokonamy w niespełna 3 h. Ponadto stosunek ceny do jakości przejazdów, także wychodzi bardzo pozytywnie.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

2 komentarze

Kliknij, aby skomentować

 • Cześć,

  w jakiej wypożyczalni za dodatkową opłatą można uniknąć wkładu własnego w przypadku niespodziewanych zdarzeń drogowych lub kradzieży?

  • Witaj,
   większość wypożyczalni oferuje kilka rodzajów ubezpieczeń. Jeśli chcesz uniknąć wkładu własnego wybierz pełne ubezpieczenie ze zniesieniem wkładu własnego – korzystając z porównywarki wypożyczalni masz to przejrzyście wypisane 😉