Blog podróżniczy » Ameryka Północna » USA » Wniosek ESTA – jak wypełnić formularz krok po kroku?
Porady USA

Wniosek ESTA – jak wypełnić formularz krok po kroku?

Wniosek ESTA - autoryzacja

Spełniły się przewidywania, które rozgrzewały do czerwoności wielu podróżników pochodzących z Polski. Wyjazd do USA bez wizy od 11 listopada 2019 roku jest dostępny również dla Polaków, dzięki dołączeniu nas do Visa Waiver Program, czyli Programu Ruchu Bezwizowego. Do wjechania na terytorium Stanów Zjednoczonych wystarczy jedynie wypełnić wniosek i zarejestrować się w ESTA (Elektroniczny System Autoryzacji Podróży).

Pomoc w organizacji wyjazdu do Stanów. Specjalnie dla Ciebie stworzymy spersonalizowany plan podróży do USA!

Z ESTA skorzystać mogą wszystkie osoby, które wcześniej musiały ubiegać się o wizę turystyczną, biznesową i tranzytową. Pobyt w USA może wynieść maksymalnie 90 dni, a autoryzacja w ESTA ważna jest przez 2 lata. Do pomyślnego przekroczenia granicy wymagany jest też paszport biometryczny oraz bilet powrotny lub umożliwiający dalszą podróż.

Wniosek ESTA – formularz i rejestracja w systemie krok po kroku

Wniosek ESTA umożliwiający wjazd do USA wypełniamy na oficjalnej stronie Visa Waiver Program.

Pierwszym krokiem jest wybranie opcji nowy wniosek oraz zadecydowanie czy staramy się o pojedynczą autoryzację ESTA czy może wnioskujemy się o ESTA dla całej rodziny lub grupy.

Po wybraniu jednej z opcji musimy zaakceptować regulaminy bezpieczeństwa, po nich będziemy zobowiązani do wprowadzenia swoich danych i odpowiedzenia na pytania. Do systemu wprowadzamy informacje zgodne z tymi znajdującymi się w paszporcie, bez użycia polskich znaków.

W formularzu należy zawrzeć m.in. imię i nazwisko, numer paszportu i jego datę ważności, informacje o obywatelstwie, dane kontaktowe, imiona oraz nazwiska rodziców (w dowolnej kolejności), adres e-mail oraz dane pracodawcy.

ESTA - ulica i adres

Po uzupełnieniu wszystkich pól klikamy DALEJ. W kolejnej części formularza podajemy dane hotelu lub osoby, u której spędzimy pierwszą noc w USA. Jeśli nie masz jeszcze dokładnego planu podróży możesz podać miejsce, gdzie prawdopodobnie się zatrzymasz lub wpisać UNKNOWN.

Wniosek ESTA - hotel nocleg

Następnym krokiem będzie wprowadzenie informacji o naszych chorobach, kryminalnej przeszłości, zamiarach i podróżach. Po uzupełnieniu ostatniej strony wniosku ESTA przyjdzie czas na sprawdzenie oraz potwierdzenie poprawności wprowadzonych danych. Finalizacją rejestracji w systemie ESTA będzie uiszczenie opłaty.

Wniosek ESTA - płatność, cena i koszt


ESTA – pytania

Ile kosztuje ESTA do USA?

Cena uzyskania autoryzacji ESTA wynosi jedynie 14$. Koszt w porównaniu do wizy B1/B2, za którą musieliśmy wcześniej zapłacić 160$ jest zdecydowanie niższy.

Ile trwa oczekiwanie na ESTA?

Rejestracja w systemie ESTA trwa najczęściej około kilku godzin, jednak czas oczekiwania może się przedłużyć. Służby zalecają wypełnienie formularza co najmniej 72 godziny przed podróżą. Status wniosku możesz sprawdzić na stronie esta.cbp.dhs.gov.

ESTA – ile jest ważna?

Autoryzacja ESTA jest ważna dwa lata. Niestety wniosek przypisywany jest do paszportu. Dlatego po jego wymianie, bez względu na to na ile czasu posiadamy jeszcze możliwość wjazdu do USA, będziemy zmuszeni do wypełnienia formularza kolejny raz.

Wiza B1/B2, a ESTA

Osoby posiadające wizę turystyczną wydaną jeszcze przed dodaniem Polski do Visa Waiver Program podróżują do Stanów Zjednoczonych bez zmian. Nie muszą wypełniać wniosku ESTA oraz uiszczać dodatkowej opłaty. Mogą też przebywać w USA dłużej, bo 180 dni.

Jak często można wjeżdżać do USA na ESTA?

Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących ilości przekraczania granicy Stanów Zjednoczonych podczas dwuletniego okresu autoryzacji. Musimy jedynie przestrzegać ilości maksymalnego ciągłego pobytu w postaci 90 dni. Ta liczba nie zeruję się po wyjeździe do sąsiadów USA (np. wyjazd do Kanady czy Meksyku na krótki okres nie pozwoli nam na przebywanie w Stanach kolejnych 90 dni).

Czy pobyt w Iranie wyklucza mnie z ESTA?

Jeśli przebywałeś w Iranie, Iraku, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanie, Syrii lub Jemenie po 1 marca 2011 roku to niestety nie możesz skorzystać z Programu Ruchu Bezwizowego i musisz wypełnić standardowy wniosek o wizę do USA.

499 komentarzy

Kliknij, aby skomentować

 • Witam. Słyszałem że można polecieć do Stanów tylko do Chicago i Nowego Jorku prawda ? Czy nadal jest zakaz

 • Witam. Przy wypełnianiu wniosku było żeby podawać nazwisko panieńskie ale niestety nie mam w paszporcie napisane jakie mam nazwisko panieńskie tylko te co mam po mężu. Przy dostaniu zgody na wjazd było nazwisko panieńskie czy muszę wypełnić znów wniosek esta żeby było nazwisko męża? Czy wystarczy panieńskie?

  • Witaj, obecnie wjazd jest niemożliwy, niestety brak żadnych informacji kiedy zostanie to zmienione. Najlepiej obserwować stronę ambasady.

  • Witaj, obecnie do USA głównie wpuszczani są wyłącznie obywatele Stanów Zjednoczonych. Ruch turystyczny jest wstrzymany.

 • Czy komuś zdarzyło się iż nie wpisali Was do USA? Jeśli tak to jaki był powód. Boję się że wykupią bilety, noclegi A mimo to mogą mnie cofnąć :/ (praca jest, rodzina, brak problemów z prawem)

  • Witaj, bez powodu nie zablokują Tobie wjazdu do USA. Szczególnie jeśli posiadasz plan wyjazdu wraz z noclegiem i biletem powrotnym.

   • Czyli dane z karty nie są weryfikowane? Liczy się że jest wpłata jak rozumiem? Wolę się upewnić bo planuje na jesień super podróż (rezerwacje niedługo) i martwię się żeby przez to nie odrzucili mojego wniosku.
    I jeszcze jedno pytanie: czy moge zabrać sama gotówkę? Pozdrawiam i dziękuję

 • Hej! Wypełnilam tydzień temu wniosek, od razu zapłaciłam. Płatność została zatwierdzona i nie odrzucona. Wczoraj chciałam sprawdzić status esta. Wpisuję nr paszportu oraz oraz numer wniosku aby sprawdzić status i nie pokazuje się żadna informacja. Czy w związku z zaistniałą sytuacją strona może nie funkcjonować prawidłowo?

  • Rozumiem, że strona nie reaguje, nie wyświetla się żaden błąd? Niestety witryna często ma problemy techniczne…

 • Nie mogę sprawdzić esta wniosku. Wpisuję wszystkie dane i po zatwierdzeniu nie wczytuje mi wniosku i nadal pozostaje na tej stronie.

 • Mam takie pytanKO. Dokonując płatnosći kartą debatową muszę mieć konto walutowe czy mogę zrobić przelew z PLN?

 • Witam, mam pytanie .
  Jeśli pochodzę z wioski w polu “adres 1” wpisuje jej nazwę oraz numer , a w polu “Miasto” wpisuję również nazwę wioski czy nazwę miasta gminnego/powiatowego ?

 • wypelnilem wniuosek, przeszedlem do platnosci, omylkowo wybralem PayPay – generalnie chcialem placic karta i teraz mam problem bo nie moge ponowic platności :/
  a wylot za 7 dni…
  co z tym mozna zrobic?

  • Hej, sprawdź status swojego wniosku, możliwe, że będziesz mógł ponownie wybrać sposób płatności.

 • Czy system esta sprawdza zatrudnienie w Polsce ? Czy dzwonia do pracodawcy ? Bo tam pisze zeby podac wlasnie numer pracodawcy

 • Witajcie we wniosku podałam tylko pierwsze imię a w paszporcie mam dwa czy mogę poprawić wniosek jak już dostałam akceptację ? Czy muszę składać nowy wniosek ? I czy wystarczy mi tylko to potwierdzenie ze otrzymałam Este co widzę na stronie czy jakiś dokument mi przyjdzie ?

  • Witaj, nie powinno być problemu z jedynie pierwszym imieniem. Wniosku niestety nie możesz już poprawić.
   Jeśli chodzi o potwierdzenie to żadnego dokumentu nie otrzymasz, pozwolenie jest przypisane do Twojego paszportu.

 • Witam wypelnilam wniosek ESTA i zaplcilam. Zostalo potwierdzone. Minelo 4 dni i nie mam zadnego potwierdzenia e maila jak dlugo sie czeka na numer wizy ESTA?

  • Witaj, na maila nie przychodzi żadne potwierdzenie. Status wniosku możesz sprawdzić na stronie internetowej programu ESTA.

  • Witaj, skorzystałeś zapewne z usług pośrednika, który dodatkowo pobrał prowizję. Pamiętajcie, żeby wypełniać wniosek na oficjalnej stronie programu ESTA.

 • Dzięki za przydatny materiał. Pytanie, co w zatrudnieniu ma napisać emerytowany rolnik? Np. “Self-employed in agriculture” a adresem będzie adres gospodarstwa? Czy lepiej zaznaczyć brak zatrudnienia?

 • Jeśli mój wniosek ma status “Zatwierdzona autoryzacja” to znaczy że mam zgodę tak?
  Zastanawiam się natomiast czy muszę przed podróżą coś drukować i dołączyć do paszportu? Na stronie nie widzę żadnego dokumentu do pobrania, czy nawet jakiegoś numeru dokumentu ESTA, za wyjątkiem nr wniosku.

 • Cześć,

  w formularzu źle wpisałem adres mojej firmy :/ Czy powinienem anulować formularz i jeszcze raz wypełnić, nie będzie to powodem w ogóle do odrzucenia? Osobę kontaktowa wpisałem kolegę z który lecę z Polski, czy lepiej wpisać kolegę do którego jedziemy w US?

  Pozdrawiam,
  Jarek

  • Witaj, nikt nie będzie weryfikować adresu Twojej firmy, więc nie będzie problemu. Jeśli chodzi o kontakt to lepiej osobę, która jest w US, ale jeśli opłaciłeś już wniosek, to nie ma potrzeby jego ponownego składania. Pozdrawiam 🙂

 • Mam pytanie mam otworzona firmę w USA i chce wyjechać tam by jej pilnować o jaka wizę muszę się starać ?

   • Moja sprawa dotyczyła śladowych ilości narkotyków więc w pytaniach kwalifikacyjnych oczywiście zaznaczam na tak pytanie nr 3. Czy analogicznie muszę zaznaczyć pytanie numer nr 2 czy ono mnie nie dotyczy? Bardzo dziękuje za odpowiedź.

 • Hej widzę, że jesteś obeznany dostałam pozwolenie na wjazd ale w formularzy esty wpisałam, że będę przejazdem a nie jest to moje miejsce docelowe. Czy powinnam złożyć nowy wniosek? 2 dni spędze w Miami a 2 dni na Bahamach

  • Hej, nikt nie określa ile godzin to tranzyt, a ile to miejsce docelowe, więc będzie ok. Nie musisz składać nowego wniosku.

 • Witam. Czy zatrudnienie w Polsce ma wplyw na wjazd do Stanow ? A jezeli ktos jest na zwolnieniu jest szansa ze dostanie zgode na pobyt ?

  • Witaj, oczywiście zatrudnienie ma wpływ na zgodę. Gwarantuje Twoje przewiązanie do kraju.

 • Info dla zainteresowanych: pozwolenie Esta dla osoby, która ponad 10 lat temu ubiegała sie o wizę, przyszło po ok. 12 godzinach od złożenia wniosku. Pozwolenie dla osoby bez żadnych starań wcześniejszych przyszło po ok. 1 godzinie.

 • Hej! Kiedy jestem samozatrudniona to w rubryce pracodawca wpisuje swoje dane?(pisze jeszcze raz bo nie wiem czy wcześniejsze zapytanie poszło)

 • Witam, Mam wizę turystyczną B1/B2 ważna do 20 czerwca tego roku. Wybieram sie do USA w marcu tego roku. Czy muszę wypełniać wniosek Esta? Czy obowiązuje min 6 miesięczna ważność wizy turystycznej?

 • Jeśli we wniosku w polu “Adres wiersz 1” wpisałem Poprzeczna 30/5 (zamiast wpisać 5 w pole “Numer mieszkania”) to jest poważny błąd?

 • Zawod wpisalam, po Polsku, oraz ze Usa bedzie tranzytem, bo bede tam 2 dni pozniej bahamy, meksyk. Czy bede miec jakies problemy ?

 • hej, własnie wypełniałam wniosek i chciałam dokonać płatności kiedy wpisywałam nr karty wyrzuciło mnie ze strony, kiedy ponownie się zalogowałam w ststusie płatnosci jest ,,-” i że muszę dokonać płatności ale nie ma tam takiej opcji żeby kliknąć i zapłacić, nigdzie nie ma podanego nr konta ani nic. Czy muszę jeszcze raz wypełniać wniosek gdy upłynie termin zapłaty??

 • Czesc,
  widze, ze pojawialy sie wczesniej juz pytania o to, ale odp nie widze, ktora by mnie ratowala:) Na koncu nie przekierowuje mnie do okna platnosci. Sprawdzanie statusu esty nic nie daje -bo rowniez nie pokazuje mi sie ta opcja. Nie mam czasu niestety czekac 7 dni az mi sie anuluje wniosek, bo wyjezdzam za ok 7 dni, wiec pytanie co w tej sytuacji?

 • Cześć,
  co wpisać w rubrykach dane osoby kontaktowej w USA, kiedy nikogo tam nie znam oraz nie mam jeszcze wybranego miejsca pobytu. Przy tych polach jest ” * ” więc chyba coś muszę tam wpisać.

   • Czy ktoś to weryfikuje? Tzn. czy urzędnik który rozpatruje mój wniosek nie skontaktuje się z hotelem?
    Boje się, że przez takie coś mój wniosek zostanie odrzucony.

    • Dane kontaktowe nie są weryfikowane przy składaniu wniosku. Jedynym miejscem, w którym może być sprawdzany Twój nocleg to rozmowa na granicy.

 • Jeśli pracuje w Holandii od 6 miesięcy i chce pojechać do stanów na wakacje podać w miejscu zamieszkania adres polski czy tymczasowy holenderski

 • Jeśli nie dostanie się pozwolenia na podróż do US, można dowiedzieć się w jakiś sposób z jakiego powodu nastąpiła odmowa?

 • Witam Złożyłam wniosek esta
  Otrzymałam zgode na podroz.Ale w rubryce gdzie sie wpisuje adres gdzie sie zatrzatrzymam nie wpisalam nic.
  Czy musze złożyć nowy wniosek i wpisac adres gdzie sie zatrzymam. Wyjazd w czerwcu a nam adres zatrzymania

 • Podobne pytanie do pytania Eweliny.Mieszkam w UK mam obywatelstwo Polskie.Po wypełnieniu contact information wyszło w Country-British Citizen ( choć to tylko adres zamieszkania)
  Trochę to dezorientujące….
  Czy tak to powinno zostać?

 • Witam. Jeśli mąż jest w US Army a ja nie pracuje, czy w rubryce o prace mam wpisać ostatnia prace w Polsce? Czy to, ze jestem niezatrudnione będzie miało wpływ na przyznanie ESTA?

 • Hey, w 2005 r. wysyłałem wniosek o wizę ale nie dostałem odpowiedzi. Może nie doszedł? Jak i gdzie to sprawdzić. Jeśli wpiszę, że nie ubiegałem się o wizę to czy może być problem?

 • Hej planuje wyjazd do Nowego Jorku mam obywatelstwo polskie ale na stale mieszkam w Anglii co wpisuje w rubryce Citizenship ?

 • Witam. Jestem uczniem szkoły ponadgimnazjalnej i pracowałam w wakacje na umowie o praktykę absolwencka. Co mam wpisać w danach pracodawcy? Adres szkoły czy moja prace? Czy może lepiej zostawić?

 • Cześć,

  Nie wiedziałem że przy wniosku ESTA trzeba podać miejsce przebywania w USA. Zapisałem więc wniosek ESTA a jego numer otrzymałem mailem. Czy jest jakaś ważność tego zapisanego wniosku, którego nie dokończyłem?

  Z góry dzięki za pomoc.
  Pozdrawiam.

 • Witam,
  w rubryce miasto mam do wpisania “Łódź” ale wyskakuje komuniekat “miasto urodzenia zawiera niedozwolone znaki” czy mam wipsać “LODZ” czy jest jkieś inne rozwiązanie ?

 • Hej!
  Plissss pomocy! Wypełniłam wszystko tak jak chcą i nie ma nic w związku z płatnością… Co robić????

 • Witam. W nazwie pracodawcy mam sp. Z o. O. A na wniosku wyskoczyło mi nazwa i SP. OGRÓD ZOOLOGICZNY. I nie chce się zmienić. Co zrobić?

 • Witam, mam pytanie wypelniałem wniosek koleżance, otrzymała ona już zatwierdzony wniosek ESTA ale sprawdzając zorientowaliśmy się, że popełniłem literówkę w jej byłbym nazwisku, czy w takim razie składać wniosek czy to nie stanowi problemu?

 • W sobotę lecę do Chicago ,
  mam autoryzację zatwierdzoną i dziś sprawdziłam jeszcze swój wniosek a tam w miejscu dane osoby kontaktowej wUSA w miejscu miasto wpisałam Chcago zamiast Chicago resztę imię nazwisko dokładny adres tej osoby jest dobrze, później jest adres podczas pobytu w USA wpisałam już dobrze Chicago i dokładne dane tej osoby tez dobrze bo to ten sam adres ,co zrobić ,czy to problem nie raczej za późno żeby nowy wniosek składać bo wylot 15.02,co robić?

 • Cześć,
  czy mogę zapłacić za znajomego za Esta, ponieważ nie posiada on karty kredytowej, jeśli, tak , to czy muszę coś dodatkowo zaznaczyć, czy po prostu opłacić?
  Pozdrawiam

   • Dzięki i tam na końcu wtedy muszę dać, że wypełniam w imieniu osoby 3 ,czy normalnie jakbym swoją wypełniał i tylko płace ze swojej karty?

 • witam mam pytanko co wpisac w rurbyce kiedy i gdzie odmowiono wizy. Czy w polu “gdzie” trzeba wpisac pelny adres? czy wystarczy tylko warszawa

 • Po sprawdzeniu statusu na stronie ESTA ,większość moich danych jest niezgodna z wypełnionym wnioskiem…Co robić w takiej sytuacji??!!

 • witam. w ESTA trzeba wpisać zawód po angielsku ale czy wystarczy wpisać kasjer czy musi być tak jak w umowie pracownik działu kas i punktu obsługi klienta? dziękuje za odpowiedź

 • Witaj, dzięki Ci za tak fajny i czytelny tutorial. Moje pytanie: co wpisać w pytanie o zatrudnienie, gdy jestem już na emeryturze? Mam wpisać retirement?

   • Dzięki. Proszę jeszcze o informację, jakich formalności dopełnić / o jakie dokumenty zadbać, by proces na lotnisku przebiegł bez kłóceń?
    Mam dowód osobisty, paszport biometryczny, akceptację ESTA, pobyt 2-tygodniowy w USA i bilet w dwie strony.
    Czy coś jeszcze? Czy wystarczą mi 2,5 godziny na odprawę z Warszawy do USA gdy mam tylko bagaż podręczny?
    Poratuj proszę swoim doświadczeniem 🙂

    • Najważniejszy paszport 😉 Bilet i nocleg na pierwszy dzień też warto mieć przy sobie, nic więcej nie potrzebne. 2,5 godziny bez problemu starczą, jeśli nie oddajesz bagażu rejestrowanego. W razie dodatkowych pytań, pisz bez obaw 🙂

 • Witam, mam problem. Zapisałem aplikację i nie jestem w stanie zrobić przelewu (nie mogę edytować wniosku). Wypełnić nowego formularza też nie mogę bo już jestem w bazie. Co w tym przypadku ?

  • Witaj, sprawdź status swojego wniosku i spróbuj ponowić płatność. Jeśli nie będzie takiej możliwości to musisz poczekać tydzień, aż wniosek zostanie usunięty.

 • Witam. Pomyłkowo zaznaczyłem w ESTA że moja podróż to tranzyt, ale jednak dwa dni będę w Stanach, czy muszę na nowo wypełniać wniosek?

 • Czy przy wypełnianiu Esta można wpisać jakikolwiek hotel, czy trzeba mieć rezerwację i czy będąc już w US trzeba pokazać tę ewentualną rezerwację ?

 • Witam. Jak będzie wyglądać odprawa w usa po przyjeździe., gdyż nie znam języka. W esta wpisałam tylko miejscowość Los Angeles, ponieważ nie wiem w jakim hotelu będę gdyż jadę na wycieczkę z biura podróży.

  • Witaj, jeśli jedziecie w kilka osób to zapewne zostaniecie poproszeni do celnika razem, więc nie powinno być problemu 🙂

 • Jaki jest całkowity koszt wniosku ESTA ? Opłata jest 14 $ a podobno opłata za obsługę 90 $ ?
  Czy możecie się podzielić doświadczeniem w te sprawie ?

  • Witaj, ostateczny koszt wniosku to 14 dolarów. Prawdopodobnie próbujesz skorzystać z usług pośrednika, złóż wniosek na oficjalnej stronie.

 • Hej, mam pytanie. Bo to, że będę składać wniosek jeszcze przed zarezerwowaniem czegokolwiek i mam wpisać jakikolwiek hotel, to już wiem. Ale co w sytuacji, kiedy będę rozmawiać z urzędnikiem imigracyjnym i nadal nic nie będę miała zarezerwowane? Mogę podać ten sam hotel, w którym docelowo nie zamierzam mieszkać (czy ktoś to będzie wyryfikować?) czy mogę powiedzieć, że chcę przylecieć do miasta i tam na miejscu zarezerwować jakiś hostel albo pokój w domu? Czy to przejdzie?

  • Hej, wątpię, że ktokolwiek będzie pytać Ciebie do dokładne miejsce noclegu. Prawdopodobnie jedynymi pytaniami będzie kwestia długości pobytu i jego charakteru.

  • Witaj, spróbuj sprawdzić status swojego wniosku. Powinna być możliwość rozpoczęcia ponownie płatności.

 • Witam, złożyłem wniosek ale mam tam dwa małe błędy mianowicie nazwisko rodowe matki, i jedno imię zamiast dwóch z paszportu. Chciałbym zlożyć nowy wniosek ale po wypełnieniu pierwszej strony jest komunikat że tamten będzie ważny jeszcze przez miesiąc. A więc jak złożę nowy to rozpatrzą go dopiero za miesiąc ? A Ja lecę za 3 tygodnie.

  • ok załatwiłem wszystko od nowa i jest ok, ale na niektórych stronach jest napisane że trzeba mieć bilet lotniczy linii biorących w programie esta. Ale czy jest możliwe że jakaś linia latałaby np z Niemiec czy Francji i zabierałby tylko turystów z wizą ?

 • Witam jak traktować dane członków rodziny to znaczy w dziale parents wpisałem nazwisko rodowe matki, a w danych kontaktowych do niej jej nazwisko bierzące. Czy to poprawne ?

 • W paszporcie mam dwa imiona. W ESTA wpisałam jedno (pierwsze oczywiście). To jest problem? Muszę złożyć wniosek ponownie?
  Pozdrawiam

 • Witam. Mieszkam teraz w Italii bo wyszłam tutaj za mąż. Nie pracuje bo wychowuje dzieci, jakiego pracodawcę mam zapisać tego w Polsce? Przed przeprowadzka? Trochę to nie logiczne pracować w Pl a adres Włoski

 • Mam pobyt stały w Kanadzie i paszport polski jak zalatwic wiazd bez ograniczen do usa ,jakies sa inne opcje?

  • Witaj, wszystko zależy w jakim celu ma być ten wjazd. Ale wszystkie rozwiązania, oprócz obywatelstwa Amerykańskiego, mają jakieś ograniczenia.

 • Dzień dobry,

  Wypełniłem wniosek Esta. Jednak przez przypadek wyszedłem z “okna płatności” i nie mogę jej dokonać.System oczekuje płatności, jednak ona nie nadejdzie przez moją pomyłkę Jest jakaś opcja żeby zrobić to ponownie czy muszę czekać aż mój wniosek zostanie anulowany po 7 dniach i zacząć od nowa?

  Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂

 • Witam mam dwa pytania czy wypełniając wniosek muszę skanowac zdjęcie z paszportu? I drugie czy oplacajac wniosek musze byc wlascicielem konta z którego zrobię przelew. Dziękuję za odpowiedź

 • Jeśli ktoś nie pracuje tylko utrzymuje się z gospodarstwa rolnego de facto pracuję na swoim gospodarstwie to co trzeba wpisać? Czy nie posiadanie zatrudnienia może wpłynąć na pozytywne rozpatrzenie wniosku o ESTA? Pozdrawiam

 • Witam,
  mam nastepujace pytanie. Zamierzam zlozyc wniosek nim bede rezerwowal hotel. W rubryce dane kontaktowe osoby w USA mam wpisac unknown jezeli chodzi o nazwe hotelu a podac jedynie nazwe miasta do ktorego sie wybieram?

 • Czy do stanowiska odprawy przez funkcjonariusza imigracyjnego mogę podejść razem z żoną, tym bardziej że nie zna angielskiego?

 • Witam, czy orientuje się ktoś, jeśli złożyłem wniosek potwierdzenie bądź odrzucenie przyjdzie na meila? Czy mogę sprawdzić status w inny sposób?

 • Hej. Nie rozumiem kwestii adresu, mieszkam na wsi i w adresie wiersz 1 co mam wpisać skoro w dymku jest informacja żeby nie wpisywać tu nazwy miasta, czyli u mnie wsi.

 • Witam, złożyłem wniosek, teraz mam dylemat, ponieważ wpisałem w rubryce imię, pierwsze imię, nigdzie nie było drugiego a w paszporcie żona ma dwa imiona, czy to będzie dobrze?

 • Wypełniłam i złozyłam wniosek ale niestety nie opłaciłam go od razu bo nie miałam karty kredytowej ,teraz mam 7 dni na wpłatę , ale nie wiem jak dokończyć płatność bo nie widzę nigdzie danych do przelewu??

   • To głupie xd Ale ja również nie widzę danych do przelewu, patrzyłam na status swojego wniosku i mam jedynie następującą informację: W TEJ CHWILI NIE MOŻNA USTALIĆ STATUSU PŁATNOŚCI. SPRAWDŹ STATUS PŁATNOŚCI W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE.
    Twój wniosek nie jest kompletny i zostanie rozpatrzony przez CBP dopiero po uiszczeniu pełnej opłaty. Płatności musisz dokonać w ciągu 7 dni.

    Czyli kiedy mam sprawdzić status płatności xd

 • Witam,
  Planuje zlozyc wniosem nim zarezerwuje bilet i hotel. Co powinienem podac w danych kontaktowych osoby w USA.
  Mam nie wypelniac tego pola poniewaz nie wiem jaki hotel bede rezerwowal?

 • Wypełniłam cały formularz zapłaciłam karta ale cofa mnie do ekranu przed płatnością. Nie wiem o co chodzi jeszcze raz mam płacić czy czekać?

 • Składając wniosek ESTA wpisałam datę urodzenia 14 lipiec 1979. Dostałam akceptację ale nie jest napisane 14 lipiec 1979 tylko 14 warg 1979…???I co z tym fantem mam zrobić? Upewniłam się jeszcze raz i we wniosku wszędzie ma 14 lipiec 1979 ….

 • Dzień dobry,
  Mieszkam na wsi XXX nr domu YY.
  Co wpisać w polu “Adres wiersz 1”?
  Skoro nazwę wsi mam wpisać w pole “Miasto”?
  Czy:
  – samo YY (numer domu)
  – YY XXX (numer domu nazwa wsi)
  – XXX YY (nawa wsi numer domu)?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Hej. Powiedz jak wrócić do platnosci? Złożyłam wniosek Ale mialam problem z platnoscia 🙁 teraz patrząc na wniosek mam status nieoplacony ale nie mam pojęcia jak mam wrócić do tej platnosci . Pomożesz?

  • Hej, sprawdź status swojego wniosku na stronie, na której go wypełniałaś, wtedy będziesz miała możliwość powtórzenia płatności.

 • Mieszkam w Łodzi i w paszporcie mam polskie znaki jak “Ł”, “ó”, “ź”, czy wypełniając ESTE wpisuję “Lodz”, czy tak jak mam w paszporcie “Łódź”?

 • Panie Emilu ponawiam pytanie.
  Witam wypełniając wniosek podałam datę odmowy wizy jak byłem panną. Później zobaczyłam że nie wpisałam nazwiska ponieńskiego (czy posługiwałeś się innym nazwiskiem). Dostałam akceptację ale czy składać nowy wniosek i wpisać nazwisko panieńskie czy już wszystko będzie okej? Chcę uniknąć niemiłej sytuacji na lotnisku nie chcę by pomyśleli , że chciałam ich oszukać.

 • Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli nie posiadam kart kredytowych ani debetowych, to czy mogę wnieść opłatę poprzez internetowe konto bankowe?

 • Witam,

  Chciałbym zapytać Czy będziesz w USA tylko przejazdem, podróżując do innego kraju? Co trzeba zaznaczyć. Prawdopodobnie lece z Oslo do NY, następnie wraca z D.C do Lizbony. Co mam zaznaczyć? Tak czy Nie i co wtedy gdy zaznaczam opcję z adresami USA

  • Witaj, zaznaczasz, że nie będziesz tylko przejazdem. Jeśli chodzi o adresy to podaj dane dowolnego hotelu w NYC.

 • Czy jeżeli nie pracuję, to mam wybrać „tak” i wpisać dane poprzedniego pracodawcy, czy zaznaczyć „nie”?

 • Witam 37 lat temu w czasach solidarności mój partner był skazany na 9 miesięcy za roznoszenie ulotek. Czy wyrok ten ma wpływ na akceptację dokumentów i pozwolenie na wyjazd?

 • Wypełniałam dzisiaj wniosek i opłacilam wniosek. Podałam numer karty oraz pin. Od godziny pokazuje mi status: nieopłacony.

 • Chce wypelnic komus wniosek ESTA ale nie mam paszportu tej osoby tylko jej wszystkie dane z paszportu. Czy wypelniajac wniosek musze dolaczyc zdjecie i jesli tak to w jaki sposob?

 • Cześć moje pytanie odnośnie zatrudnienia, co w momencie, gdy jestem bezrobotna mam wpisać oraz czy jest konieczność wpisywania daty odmowy przyznania wizy, która była lata temu?

 • Witam. Mam pytanie. Chcemy z mężem wylecieć 1 lipca do USA na 3 miesiące (89) dni. Kupiliśmy bilety w obie strony. Lądujemy w Toronto, a stamtąd mój brat nas odbierze i granicę będziemy przekraczać autem w Niagara Falls. Czy musimy posiadać jakieś dodatkowe wnioski, dokumenty, oprócz ESTY i biometrycznego paszportu? Czy w Esta mam podawać nazwisko z poprzedniego małżeństwa? Z góry dziękuję za odpowiedż.

  • Witaj, witaj paszport i ESTA wystarczy. Oficjalnie powinno mieć się również bilet potwierdzający wyjazd z USA, ale nie jest to weryfikowane. Informację o poprzednim nazwisku powinnaś podać.

 • Witam ! Otrzymałem pozytywną autoryzację wniosku grupowego, mojego i żony. Zawiera się to w tabelce – 2 pozycje. Czy jeszcze coś otrzymam na stronie składania wniosku, czy należy wydrukować tą stronę z tabelką po zatwierdzeniu ?

 • Witam. Mam takie pytanie. W maju planuję wylot na 3 tygodnie do siostry, na dniach odbieram nowy paszport i moje pytanie brzmi: Czy ESTA można wypełnić wcześniej niż te 3 dni przed planowanym wylotem? Bo chciałbym już powoli zarezerwować bilet, z tym, że czy istnieje ryzyko, że przy kupionym bilecie mógłbym dostać odmowę i wtedy pieniądz poszedłby na marne?

 • Witam ! Na czym polega obsługa stanowiska samoobsługowego -(automatu) na lotnisku przed dotarciem do urzędnika imigracyjnego ? Czy opis jest też w języku polskim ?

  • Witaj, głównie polega na zeskanowaniu paszportu, pobraniu odcisków palców i zrobieniu sobie zdjęcia. Maszyna języka polskiego, jak dobrze pamiętam, nie obsługuje.

 • Hej. Co wpisać w danych osoby kontaktowej, jeżeli jadę nie do hotelu a do mieszkania siostry na Manhattanie, która mieszka w Polsce? Czy podawać jej dane i numer polskiego telefonu??

 • Cześć. Wiem, że płatności można dokonać tylko kartą. Czy może to być zwykła debetowa czy musi być kredytowa?

 • Czy moze osoba zapraszajaca do USA wypelnic wniosek ESTA w imieniu osoby zaproszonej i czy konieczne jest wstawienie zdjecia do wniosku ?

 • Hej mam takie pytanie.
  Po wysłaniu i opłaceniu wniosków zorientowałam się że mogłam zrobić grupowe które jest od min. 2 osób 🤦🏼‍♀️ ale co do pytań.
  1. Omyłkowo u ojca określiłam we wniosku że będzie w USA przejazdem a nie docelowo na wycieczce, jak duży f*#k up popełniłam?
  2. W mamy wniosku nie dodałam byłego pracodawcy (jest na emeryturze) czy jest szansa że spierniczylam wniosek rodziców na 3tygodniowe zwiedzanie Stanów?

  • Hej, grupowy czy indywidualny nie ma znaczenia – po prostu musiałaś dokonać dwóch płatności zamiast jednej zbiorczej. Dane pracodawcy nie są wymagane.

   Jeśli chodzi o punkt pierwszy to lepiej, aby było zaznaczone, że jest to wyjazd do USA, a nie tylko tranzyt przez Stany Zjednoczone, choć ostatecznie nie powinno być problemu.

 • Witam, mam już cały wypełniony wniosek. Wszystko potwierdzone. Nie zapłaciłam za niego od razu. Gdzie znajdę opcję zapłacenia za wniosek esta?

  • Witaj, wprowadź numer wniosku na stronie, gdzie go składałaś. Powinnaś mieć możliwość ponowienia płatności.

 • Witam,

  Chcę wypełnić wniosek dla siebie i mojej córki, słabo znam angielski a odpowiedzi wszystkie trzeba wpisać w języku angielskim, tak? Czy jeżeli popełnię jakieś niewielkie błędy będzie to źle świadczyło? Szukać pomocy w wypełnieniu u osoby z biegłą znajomością angielskiego czy laik sobie poradzi?

  Pozdrawiam

  • Witaj, uzupełnianie wniosku polega praktycznie na przepisaniu danych z paszportu i zaznaczeniu paru TAK/NIE, więc znajomość angielskiego nie jest wymagana. Dodatkowo w górnym prawym rogu możesz przełączyć stronę na wersję w języku polskim.

 • Witam wypełniając wniosek podałam datę odmowy wizy jak byłem panną. Później zobaczyłam że nie wpisałam nazwiska ponieńskiego (czy posługiwałeś się innym nazwiskiem). A teraz cały czas weryfikuje. Czy to oznacza odmowę.

 • Hej,
  Lecimy do USA większą ekipą, mamy już kupione bilety lotnicze i wszystko na miejscu ustalone, jeszcze nie wypełniliśmy ESTA, ale mam problem, ponieważ mój chłopak około 8 lat temu miał zawiasy, Ale na zaświadczeniu o niekaralności jest czysty. I nie wiem czy zaznaczamy na Esta, czy był karany czy nie . Masz może taką wiedzę ? Czy lepiej dzwonić gdzieś dopytywać ?

 • Witam,
  Mam pytanie odnośnie ESTA. Wniosek składałam w piątek popołudniu. Kiedy mogę oczekiwać odpowiedzi? W poniedziałek czy może jeszcze w weekend?
  Czy odpowiedź przyjdzie na pocztę e-mail?
  Dziękuję za informację. Pozdrawiam.

  • Witaj, czas oczekiwania to najczęściej kilka godzin, a maksymalnie to około 2/3 dni. Potwierdzenie niestety nie przychodzi na pocztę e-mail, musisz sprawdzić status wniosku na stronie, na której wypełniałaś wniosek.

 • Witaj Emil, wypełniam formularz, dostałam zezwolenie i dopiero teraz czytając komentarze zauważyłam że wypełniając dane rodziców a konkretnie nazwisko matki powinnam wpisać aktualne a ja wpisałam rodowe. Wyjazd już w środę bilet lotniczy kupiony czy zostawić tak jak jest czy zmienić?

 • Szukając strony do wypełnienia nasz gugl wysłał mnie na stronę włoską gdzie ten wniosek się wypełnia. Zmieniłem tam sobie język na polski… i wypełniłem i zapłaciłem…. zdziwiło mnie tylko że pobrali opłatę … 99EUR 🙁
  I o dziwo dokument zatwierdzający pozytywnie otrzymałem w pdf na skrzynkę.

  Powinienem wypełniać wniosek ponownie na tej polskiej stronie, gdzie opłata jest 14$ czy tamten dokument też jest honorowany??

 • Witam, planuję pobyt w USA od 30.01.2020 do 16.01.2020. Paszport mam ważny do 10.08.2020. Czy będzie w związku z tym jakiś problem?

 • Dzień dobry ,ponad 10 lat temu otrzymałem wyrok i odebrano mi prawo jazdy za jazdę pod wpływem(na rok). Czy na pytanie o niekaralności w esta muszę to wpisać? Oraz kare jaka otrzymałem (kurator) tez muszę opisać w esta? Czy mogę tego uniknąć po upływie takiego czasu ?

   • Dzięki za odpowiedz. System się zaktualizował i już się pojawiła opcja płatności. Zapłaciłem 14$ i czy coś jeszcze będę musiał zapłacić w zawiązku z tym? Gdyż pamietam, ze coś czytałem o 2 płatnościach przed i po, ale może się mylę?

 • Gdzie mam sprawdzić jak zapłacić? Przy pierwszej próbie od razu przy generowaniu wniosku strona do płatności mi się nie wygenerowała i teraz znajduje wniosek już, ale nie ma nigdzie opcji płatności?

 • Witam,
  22 lata temu starałam się o wizę i dostałam odmowę.
  Czy mogę teraz złożyć wniosek przez internet ESTA i czy mam zaznaczyć , ze starałam się i dostałam odmowę (w sumie nie wiadomo dlaczego).
  Czy może powinnam udać się do Konsula?

 • Witam, moja dziewczyna dostałe e-wizę a następnie musiała wyrobić nowy paszport z nowym numerem. Czy należy wygenerować nową e-wizę z nowym numerem paszportu ? Czy ma wziąć dwa paszporty stary i nowy i im pokazać na lotnisku ? Z góry dzięki za odpowiedź

  • Witaj, ESTA jest przypisana do paszportu, więc po jego wymianie potrzebna jest nowa wiza.
   Tylko w przypadku „wklejanych” wiz do paszportu było można udać się na wyjazd ze starym i nowym dokumentem.

 • Siema,

  Właśnie wypełniam wniosek, bo chcę na dniach kupić bilety i mam kilka pilnych pytań:
  1. W instrukcji jest napisane by wpisać wszystko tak jak w paszporcie, ale polskie znaki nie wskakują. Rozumiem, że “Pawel” zamiast “Paweł”. Czy tak? 🙂
  2. Jest też pozycja odnośnie nadanego krajowego numeru identyfikacyjnego (nieobowiązkowa co prawda czyli bez gwiazdki), ale najeżdżając na nią pojawia się informacja, że jeżeli został mi nadany, to mam go tam wpisać. Co to oznacza?
  3. odnośnie zaznaczenia pozycji “tranzyt/pobyt”. Jeśli lecę w lutym tranzytem przez Stany, a potem w kwietniu lecę jeszcze raz, ale już na miesięczny pobyt, to którą z opcji tam muszę wybrać? Ma to jakieś znaczenie? Oczywiście łatwiej wypełnić, że to tranzyt, ale czy później nie będzie problemów z wjazdem na pobyt turystyczny?

  Z góry dzięki

 • Witam zlozylam aplikacje esta i mam juz autoryzacje ale doczytalam ze trzeba podawac dwa imiona a ja podalam jedno .Co teraz trzeba jeszcze raz aplikowac skoro reszta danych sie zgzdza i mam akceptacje juz

   • Hej, ja zrobiłam wniosek rodzinny i podałam wszędzie jedno imię(w paszporcie mamy dwa) 😳ale w pytaniu jest faktycznie imię nie imiona , troszkę się jednak niepokoję czy nie będzie problemu na lotnisku , wydaje mi się ze nie jest to istotne, fajnie jeśli wypowie się ktoś , kto miał wpisane jedno imię i przeleciał bez problemu , proszę o komentarz

 • Cześć, przeleciałem całe forum i nie do końca znalazłem odpowiedź na nurtujące mnie pytanie.
  Jest pole nazwisko rodowe rodzica (matki) a po najechaniu kursorem na pole jest podpowiedź “podaj nazwisko rodzica”, więc nie wiem wpisać rodowe mojej matki czy aktualne po mężu ? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam

 • HEJ mam pytanko,czy konieczne jest wpisywanie poprzedniego pracodawcy?jeśli pracowałam 3 lata temu ?i co zrobić jeśli skanuje mi paszport z błędem w nazwisku
  Będę wdzięczna za odpowiedz
  pozdrawiam

  • Hej, najlepiej gdybyś wpisała poprzedniego pracodawcę. Jeśli nie chcesz z jakiegoś powodu, to zostaw puste miejsce. Paszportu nie musisz skanować, uzupełnij formularz po prostu ręcznie. Jeśli chodzi o dowód, to czy było to równoznaczne z otrzymaniem obywatelstwa hiszpańskiego? Jeśli tak to należy to zaznaczyć, że miałaś inne obywatelstwo.

 • Hej, czy jest sens najpierw kupować bilety lotnicze i opłacić hotel przed otrzymaniem akceptacji ESTA? Czy zrobić to dopiero po? Myślę, że spokojnie dostałabym zgodę. Byłam 3 razy w USA, nigdy nie odrzucili mi wizy pracowniczej J-1. W tym roku chcę zabrać na tydzień do USA mamę i brata i ze względu na tanie bilety lotnicze zastanawiam się czy najpierw wypełnić wnioski czy można bookować już bilety i nocleg.

  • Cześć, zawsze bezpieczniej zdobyć najpierw wizę, trwa to maksymalnie dwa dni 😉 No chyba, że masz na oku jakąś promocję lotniczą.

  • Płatność dokonujesz kartą w dolarach, ale jeśli masz tylko konto w złotówkach to nie ma problemu. Po prostu będziesz rozliczona po gorszym kursie, przy niższej kwocie nie będzie dużej różnicy.

 • Witam. W 2009 roku,w Czerwcu skończył mi się wyrok za jazdę autem pod wpływem alkoholu. W świetle prawa od Czerwca 2019 roku mam zatarcie skazania i jestem osobą nie karaną. Czy w związku z zapytaniem we wniosku o karalność,mogę zaznaczyć że byłem nie karany?

  • Chyba nawet przesadziłem z tym zatarciem skazania bo nastąpiło to jak gdzieś doczytałem po 3 latach czyli w 2012 roku.

   • Cześć, ze wszystkimi przewinieniami jest dosyć duży problem. Ale zaznaczyłbym tutaj, że nie byłeś karany.

    • Tak brzmi pytanie do ESTA:Czy kiedykolwiek zostałeś aresztowany lub skazany za przestępstwo, które spowodowało poważne szkody materialne lub poważne obrażenia innej osoby lub organu rządowego?
     Według mnie tak sformułowane pytanie w 100% mnie nie dotyczy. Wątpliwości jednak mam bo nie wiem jak działa ten ich system. Nawet jeśli dostanę pozytywną autoryzację ESTA, polecę a w Amerykańskim porcie celnik stwierdzi że mnie nie wpuści. Druga sprawa, jeśli z ESTY dostanę odmowę to czy dostanę wizę turystyczną? Oczywiście przy wniosku o wizę podam wtedy że byłem karany,przedstawie wszelkie dokumenty i jestem ciekaw jak to się skończy 🙂 Wylot zaplanowany mamy całą rodzinką we trójkę na 30 Maja. Mam nadzieję że zdąże 🙂 Jak wszystko załatwię to opiszę moje doświadczenia na Pana stronie:)

     • Jeśli ESTA jest odrzucona to idzie się do konsula po normalną wizę za 160$ i po prostu przechodzisz przez to wszystko tak jak było dawniej, przed ruche bezwizowym.
      W przypadku gdy zaznaczy się że jest się karanym on będzie o to wypytywać: za co, jak, dlaczego i musisz mu dostarczyć wyrok przetłumaczony przez tł. przysięgłego, jeśli KRS jest czysty dostarczyć też świadectwo o niekaralności.
      Zależy za co ESTA jest odmowna to decyzja konsula może być taka sama jak ESTY, np. jeśli w escie zaznaczysz terroryzm, to konsul też ci za to wizy nie przyna 😉 A jeśli chodzi o przestępstwo to subiektywnie oceni jego wagę, czy ma ono znaczenie czy nie.
      Konsul może ci też jak najbardziej wizę przyznać – to wcale nie jest z góry powiedziane że odmówi.

 • Witam mam problem bo wypełniłem całą aplikacje zapłaciłem a jak chce sprawdzić swój status pisze że nie znaleziono wniosku, nr. wniosku posiadam wydrukowałem, z paszportem wszystko się zgadza, mimo to gdy chce sprawdzić status pisze że nie znaleziono wniosku. Myślałem że zrobiłem coś źle ale jak chciałem zrobić jeszcze raz wniosek wyskoczyło mi ze mam zatwierdzony wniosek i czy che go wypełnić jeszcze raz ? a powiedzenia nie mogę znaleźć 🙁

 • Witam, wypełniałam wniosek dziecka i przez przypadek zaznaczyłam że nie miał innego nazwiska, bo tak dawno mu zmieniałam. Po zatwierdzeniu wniosku przypomniał sobie że zmienilam ! Wniosek pewnie zostanie odrzucony . Ale jeżeli złożę jeszcze raz poprawnie to mi uznają ? Czy trzeba będzie do ambasady?

  • Witaj, wniosek prawdopodobnie przejdzie poprawnie. Ze swojej strony nie poprawiałbym tego, ale jeśli chcesz być spokojna to możesz złożyć ponownie wniosek.

 • witam,
  system wyrzucił mnie ze strony platności i nieoplaciłam wniosku. W podsumowaniu płatności niestety nic sie nie pokazuje.. jak mogę teraz opłacic ten wniosek?

  • Witaj, spróbuj sprawdzić status wniosku na stronie ESTA. Jeśli tam nie będzie możliwości kontynuowania płatności to będziesz musiała wypełnić wniosek jeszcze raz.

 • Hej, chce zabrac rodzicow do USA, tylko ze oni nie mowia praktycznie po ang, czy podczas kontroli juz na lotnisku w USA moga nas cofnac?

  • Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana, więc tutaj nie będzie żadnego problemu. A o wpuszczeniu do USA decyduje celnik, więc w niektórych przypadkach (np. przy podejrzeniu wyjazdu do pracy) można zostać cofniętym na kontroli.

 • Witam. Za miesiąc wyjeżdżam do USA. Czy wniosek ESTA mogę już wypełniać. Czy poczekać na tydzień przed wyjazdem. To jest pytanie na które odpowiedź nie mogę nigdzie znaleźć. Pozdrawiam

 • Hej! Czy moge wypelnic wniosek mojej mamie i zapłacić za nią moja karta? Dodam że mieszkam w USA. Czy to nie jest ok?

 • Jeśli chciałabym wyjechać z dzieckiem 5-letnim to mam wypisać 2 wnioski czy jak ? Zaznaczam że jestem samotną matką od urodzenia córki .

  • Witaj, dla każdej osoby należy wypełnić oddzielny wniosek. Ale proponuje Tobie wybrać opcje grupowego wniosku, wtedy będziesz mieć jedną opłatę i mniej danych do uzupełnienia.

  • Hej czy jesli odrzucili mi wniosek pare lat temu w ambasadzie to czy jest sens pronowac w systemie esta?

 • Witam. Czym sie rozni autoryzacja zatwierdzona od zatwierdzonego zezwolenia? Ja i mój mąż mamy 2 różne decyzje,nie wiem jak to rozumieć? Czy autoryzacja zatwierdzona jest zezwoleniem? Dziękuję za odpowiedź,pozdrawiam.

  • Już zrobiłam 2 indywidualne…nie wiedziałam że mogę grupowy. Tylko problem w tym że mamy 2 różne odpowiedzi. Pierwsza że autoryzacja zatwierdzona a druga że zatwierdzone zezwolenie, dlatego nie wiem jak mam to rozumieć. Czy obydwie są prawidłowe i dają zgodę na podróż? Proszę o odpowiedź czym różnią się te odpowiedzi

 • Witam. 15 lat temu byłam aresztowana na 24 godz. Czy we wniosku muszę to wpisać? Byłem skazana lecz mam zawarcie skazania i jestem osobą nie karaną. Więc wpisuję że nie byłem karana?

 • Jeśli nie mam jeszcze żadnego noclegu, to jako miejsce zamieszkania w NY zostawić “unknown”, czy lepiej wpisać adres jakiegoś hotelu? Czy będzie problem, jeśli potem zatrzymam się zupełnie gdzie indziej?

  • Pytanie nieaktualne. Po jakichś minutach od wypełnienia aplikacji, przyszło potwierdzenie, że decyzja jest pozytywna 🙂 P.S. Nie podałam żadnego adresu.

 • Witam, czy numer dokumentu esta ktory trzeba podac przy bookowaniu biletu lotniczego to nadal numer wniosku o dokument esta? (application number) poniewaz status mojego wniosku o esta jest approved a zadnego innego numeru nie otrzymalam,
  Pozdrawiam

  • Witaj, najczęściej nic nie trzeba podawać przy kupowaniu biletów. Jeśli przy Twoich biletach jest taki obowiązek to wpisz właśnie numer wniosku 🙂

 • Czy używasz/kiedykolwiek używałeś innych imion/nazwisk lub pseudonimu? Czy w tym miejscu powinnam wpisać nazwisko panieńskie?

 • Mam taki komunikat na stronie. W tej chwili nie można ustalić statusu płatności. Sprawdź status płatności w późniejszym terminie. I nie wiem jak wejść w płatność bo nie ma takiej opcji. Nie wiem co robić,

   • Witaj, nie opłacałam, weszłam w płatność paypal i wyszłam i wszystko znikło i pojawił się ten komunikat. I nie wiem co teraz,

 • Hej, wczoraj wprowadziłem dane, wg mnie prawidłowo, zgodnie z powyższym wzorem, opłaciłem i wysłałem. Minęła doba, a wniosek czeka cały czas na autoryzację. Teraz przeglądając net znalazłem wątek o skanowaniu paszportu, nie widziałem tam takiej konieczności, trzeba to było zrobić? Pozdrawiam 🙂

  • Witaj, nie ma potrzebny skanowania paszportu, jeśli uzupełniłeś wniosek ręcznie. Czas na rozpatrzenie ESTA może trwać do 72 godzin.

 • Hej, mam pytanie, pracuję na umowę zlecenie , ale nie otrzymuję minimalnej krajowej, to mam w rubryce to umieścić jako praca czy raczej taką “śmieciową” umowę nie określa sie jako zatrudnienie i zostawić pustą rubrykę.

  • Hej, wpisz wspomnianą pracę, wysokość zarobków nie ma znaczenia, a praca znacznie zwiększa szansę otrzymania pozytywnej autoryzacji ESTA.

 • Hej, jestem na etapie wypełniania wniosku. Mam obywatelstwo Polskie ale mieszkam w Niemczech. Podawać Adres jak jest w paszporcie Czyli Polski czy podawać adres pod którym mieszkam obecnie?

 • Pytanie, jeśli w formularzu wpisałem tylko pierwsze imię, a w paszporcie są zawarte dwa imiona (np. Jest Katarzyna Anna, a na formularzu jest tylko Katarzyna) to czy jest to wniosek poprawnie wypełniony czy nie? [Wszystkie pozostałe dane są poprawne]

  • Witaj, lepiej, gdyby w formularzu pojawiły się oba imiona. Wniosek powinien być wypełniony takimi samymi danymi, jak te w paszporcie.

 • Złożyłam wniosek ESTA i po sprawdzeniu w systemie elektronicznym okazuje się że Autoryzacja zatwierdzona ale wciąż nie mam potwierdzenia na i-maila , co robić , czy mam czekać , 72 godz minęło, czy to już wszystko i kupować bilety? Pomocy. Czytałam że powinien przyjść .

 • Witam,
  mam pytanie odnośnie pracodawcy, od 3 lat jestem na emeryturze czy powinnam wpisać że jestem emerytką czy podawać adres firmy w której nie pracuję już od kilku lat.

   • dzięki,
    moim zdaniem trochę to bez sensu, po co im dane pracodawcy z przed 5 lat ?
    Ale wpiszę tak jak napisałeś
    pozdrawiam,

    • Te informacje i tak nie są weryfikowane. A w instrukcji jest informacja, aby wpisać swojego ostatniego pracodawce, więc lepiej się tego trzymać. Życzę udanego wyjazdu 😉 Pozdrawiam

    • Witam. Przez przypadek złożýłem wniosek przez posrednika, nie zauważyłem że ta kwota jest wtedy dużo wyższa. Opłacilem i dostałem pozytywną odpowiedz. Czy jest mozliwosc anulowania tego wniosku i złożenie nowego poprzez oficjałną stronę?
     Czy trzeba odczekac ileś dni zeby ponownie można było to zrobić? Wyjazd mam za tydzień. Czy lepiej dać sobie spoķoj i nic nie kombinowac?
     Pozdrawiam

 • Witam,
  Czy uzupełniając dane rodziców mam wpisać nazwisko rodowe matki, czy to po ślubie?
  I czy osoba ucząca się w szkole średniej powinna wpisać tę informację w zatrudnieniu (tak jak sugerują przy wypełnianiu wniosku) podając przy tym adres szkoły?

 • Witam. Jeżeli chcę złożyć wniosek dla 16 letniego dziecka (wyjazd na ferie zimowe do dziadka) to mogę to zrobić przez Esta i czy potrzebuję jakieś inne dokumenty oprócz paszportu? Pozdrawiam

 • witam czy ktoś wypełniał wniosek dla niemowlaka ? Czy jest traktowane jako pojedyncza osoba czy grupowo jako rodzina ? Bardzo prosze o informacje . pozdrawiam

 • Czy za wniosek może zapłacić za mnie Paypalem np. bratowa? Czy wniosek mogę złożyć teraz, bilety kupić za tydzień a wylecieć w marcu?

  • Witaj, może zapłacić za Ciebie ktoś inny. A wniosek ważne, żeby był złożony co najmniej kilka dni przed wylotem, ale wcześniej też możesz to oczywiście zrobić.

 • Witam dostałem pozwolenie na podróżowanie do Stanów Zjednoczonych (esta) i pytanie czy muszę to wydrukować na papier i pokazać na lotnisku czy oni mają to w komputerze???

 • Bodaj w 2003 r. dostałem odmowę wydania wizy. Później w 2009 r dostałem wizę na 10 lat.
  Na tej wizie byłem 2x nie przekraczając terminu. Wiza wygasła w grudniu br. Czy na pytanie 7:

  7) Czy kiedykolwiek odmówiono Ci wizy amerykańskiej, o którą ubiegałeś/aś się z obecnym lub poprzednim paszportem, czy odmówiono ci wjazdu do Stanów Zjednoczonych lub wycofałeś/aś swój wniosek o zezwolenie na wjazd w amerykańskim porcie wjazdu? *

  odpowiadać TAK czy NIE?

  • Oficjalnie powinieneś odpowiedzieć TAK. Ale przyznanie wizy w 2009 roku daje nadzieję, że ESTA teraz też otrzymasz.

  • Hej Dominik, jestem w podobnej sytuacji. Odmowa wizy turystycznej w 2001, potem byłem 4 razy i zawsze w czasie wracałem. Czy dostałeś autoryzację ESTA?

 • Witam. Zadałem pytanie odnośnie karalnośći 35lat temu i że starałem się o pobyt stały 27 lat temu i dostałem przez karalność odmowę, czy muszę o tym pisać, uległo to przedawnieniu.

 • Cześć mam taki problem że wpisałem dane kontaktowe hotelu w miami podczas gdy zmieniły mi się plany i Lece jednak do Los Angeles, czy jak zmienię tylko adres pobytu to będzie okey?
  jak myślicie?

 • Witaj serdecznie. Tak się zastanawiam co w moim przypadku. Chodzi mi o pracodawcę a mianowicie obecnie od 8 lat nie pracuje gdyż nie mam takiej potrzeby a ostatni mój pracodawca u którego pracowałem 5 lat niestety już dawno ogłosił upadłość firmy. I moje pytanie brzmi, co mam wpisać w rubryce o pracodawcy? Czy jest szansa że bez pracy mój wniosek Esta będzie pozytywnie rozpatrzony czy mam wpisać poprzedniego pracodawcę ale tak jak wspominam już od dobrych 8 lat ogłosił upadłość i firma nie istnieje. A do Stanów mam tylko ochotę pojechać wakacyjnie na jakiś 10 dni .Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź.

 • Witam. Co wpisać w rubrykach o zatrudnieniu jak aktualnie jestem na bezrobociu a wcześniej byle zatrudniony???

 • Witam
  Bylem dwukrotne w Usa w 2003 na wizie studenckiej wrocilem na czas i w 2004 niestety wrocilem po 2,5 roku w styczniu 2007 czyli teoretycznie minelo 12 no 13 lat.
  Nie mialem tam ani w Polsce kłopotów z prawem. Czy jest sens starac sie…czy szkoda nawet tych 14$.
  Wlatywalem zawsze przez JFK a teraz chce poleciec do kolegi od Chicago na dwa tygodnie sam zona i dziecko zostaja w domu mam na siebie mieszkanie, pracuje, na koncie tez cos tam jest.
  Prosze o jakas podpowiedz.
  Jak to jest z tym 10 letnim zakazem?
  Czy po 10latach znika wszystko z komputera, czy dalej bede tam widnial?
  Oddawal odcisk palca i mialem skanowana teczowkę przy drugim wlocie.
  Z gory dziekuje

  • Witaj, w systemie na pewno mają informacje o przedłużonym pobycie. A każda sytuacja jest rozpatrywana indywidualnie. Złożyć wniosek na pewno warto, bo miałem informacje od różnych osób, które miały podobna sytuacje, a otrzymywały decyzje pozytywną.

   • A ja mam pytanie,. Pierwszy raz byłam w USA w 2002 i wróciłam 2003- byłam 1,5 roku. W 2007 roku ponownie poleciałam do USA na 2 tygodnie i wróciłam po 2 tygodniach (wizę wjazdową dostałam na 6 miesięcy). Odciski palców i zdjęcie źrenicy oka było zrobione w 2007 roku.Moje pytanie, co mam we wniosku ESTA wpisać w pytaniu dotyczącym przekroczenia pobytu?

    • Hej, jeśli w 2002 roku przedłużyłaś swój pobyt to oficjalnie powinnaś to zaznaczyć. Jednak taka odpowiedź obniża do minimum szansę na otrzymanie ESTA.

 • Doszedłem do strony opłaty. Dwie karty Visa, odrzucone. Jedna karta Mastercard z drugiego banku, odrzucona. Poszedłem do banku z reklamacją Bank uznał, że wszystko jest w porządku i nie powinno być najmniejszych problemów z płatnością. Na E-mail dostałem odpowiedź w języku hiszpańskim, że karta odrzucona. Po 8 godzinach ponowna próba z takim samym skutkiem – odrzucona.

   • Tak. Byłem w banku w tej sprawie i powiedzieli mi, że wszystko jest OK. Poza tym, przed tygodniem dokonywałem zakupu z Chin i opłacałem kartą bez problemów. Mogę dokonać przelewu jeśli znałbym numer rachunku do ESTA.

 • Cześć. Wypełniłem właśnie wniosek i mi się zawiesił komputer jak wszedłem w płatność . Teraz cały czas mam komunikat „ w tej chwili nie można ustalić statusu płatności. Sprawdź status płatności w późniejszym terminie” . Moje pytanie brzmi po jakim czasie ten komunikat może zniknąć i kiedy będę mógł opłacić ten wniosek ? Z góry dzięki pozdrawiam.

  • Cześć, możliwe, że najszybciej będzie złożyć ponownie wniosek. Rozumiem, że opłata nie została pobrana z Twojej karty?

 • Witam mam pytanie. Mieszkam w dublinie. Chciałbym polecieć do USA. Kilka miesięcy temu zostałem zatrzymany przez Gardę bo wracałem pod wpływem alkoholu i pokazałem i palca. Sprawę miałem w sądzie ale nie zostałem skazany prawomocnym wyrokiem tylko musiałem wpłacić na cele charytatywne małą sumę. Czy mam szansę na wjazd do Usa i otrzymanie tego ESTA całego. Jeszcze jedno czy jestem w systemie. Ma ktoś podobną sytuację. Dzięki za info.

   • Ale w podaniu jest pytanie czy byłem aresztowany lub skazany. Jak zaznaczę opcję tak to z automatu odrzucą wniosek.

     • Nie wiem co robić. Pisać że tak czy nie. To było zatrzymanie na ulicy. Żaden sąd nie wystawiał nakazu aresztowania. Tak czy inaczej dziękuję.

     • Dla mnie ta sytuacja, szczególnie jeśli nie było aresztu, nie podchodzi pod aresztowanie czy skazanie, więc zaznaczyłbym nie.

 • Noszę nazwisko dwuczłonowe, w paszporcie, po prawej stronie zdjęcia poszczególne człony oddzielone są za pomocą znaku “-“. W ESTA należy wpisać nazwisko w takiej formie, w jakiej widnieje w polu przeznaczonym do odczytu maszynowego, czyli dwa wersy poniżej zdjęcia. W tym przypadku poszczególne elementy oddzielone są za pomocą znaku “<". Czy w tej sytuacji, w ESTA, nazwisko wpisuję z "-" czy pomijam?

  • Bez problemu możesz wypełnić wniosek grupowy. W nim głównie chodzi o to, żeby zapłacić jednorazowo za wszystkie wnioski.

 • Witam
  Dostałem do pobrania wypełniony formularz ,pobrałem go ale nie przywołano mnie do opłaty .Czy wezwanie do oplaty przyjdzie mi jeszcze poczta e-mail ?
  Nadto gdy probuje odnalesc status złozonego przeze mnie wniosku po wpisaniu kodu identyfikacyjnego ktory otrzymałem w e-mailu otrzymuje informacje ,ze nie odnaleziono wniosku .

  • Witaj, zakończyłeś składanie wniosku włącznie z weryfikacja wpisanych danych? Jeśli nie przeniosło Cię do płatności, ani nie widzisz swojego wniosku to prawdopodobnie nie przeszedłeś wszystkich kroków.

 • Witam. Co wpisać w rubrykach o zatrudnieniu jeśli jestem rencistą? Czy wpisać dane poprzedniego pracodawcy czy coś innego?

 • Hej, mam wize turystyczna na stare nazwisko, a na stronie ESTA jest napisane, ze nie powinno sie aplikowac jesli posiada sie wazna wize. Co zrobic? Nie chce nowej wizy za $160 jesli juz nie jest potrzebna. Czy 2 paszporty i anglojezyczny odpis aktu malzenstwa wystarczy?

 • Mam już zgodę na wyjazd w esta ale zorientowaĺam się że nie podałam nazwiska panieńskiego i z poprzedniego małżeństwa może bezpieczniej będzie złożyć nowy wniosek i nie ryzykowac że nie przejdę weryfikacji w USA?

  • Witaj, brakujące nazwisko znajduje się w Twoich danych w paszporcie? Jeśli tak radziłbym złożyć ponownie wniosek, jeśli nie to nie powinno być problemu na granicy.

  • Witam, oczywiście szansa jest niższa, ale warto spróbować wypełnić wniosek. Znam przypadki, w których standardowa wiza nie była wydawana, a wniosek ESTA przechodził pozytywnie.

 • Wypelnilam wniosek ESTA,, niestety nie wpisalam dwoch imion, ktore mam w paszporcie? Co teraz? Wniosek oplacony, czeka na aprobate. Dziekuje

   • Czesc; nie moge edytowac, przeslalam dalej i zaplacilam, czekam na approval. i co teraz? skladac nastepny? Dzieki

  • Jeśli nie możesz edytować wniosku, ja na Twoim miejscu złożyłbym nowy z poprawnymi danymi, szczególnie, że jego koszt jest niski. Przy większym pechu i mocno przestrzegającej przepisy osobie może się okazać, że zostaniesz cofnięta na granicy.

 • Witam. Mam pytanie odnośnie polskich znaków.
  W paszporcie mam polskie znaki w imieniu i nazwisku, a wniosek wskazuje że zawiera niewłaściwe znaki.
  Jak poprawnie wypełnić wniosek? Zamienić polskie Ł ma L czy jak??

 • Witam. Wpisałam dane z karty. Czekałam 30 s.i nic. Przy statusie wniosku nadal mam info ze nadal nieopłacony. Puszczalam płatność z dwóch niezależnych kart. Wczoraj i dzisiaj. Z konta nie pobrane. I żadnej info we wniosku??? Proszę o pomoc.

  • Witaj, czy nie posiadasz żadnych blokad na karcie? Sprawdź czy możesz obsługiwać płatności międzynarodowe.

  • Dziękuję. Opłaciłam karta osoby z USA. Za godzinę miałam odpowiedź, że wniosek rozpatrzono pozytywnie. Moja karta Visa pkobp nie ma dostępu do płatności międzynarodowych. Pozdrawiam serdecznie.

 • Witam, proszę uważać na strony “pomagające” wypełnić wniosek, a które wyglądają identycznie jak te proponowane prze USA., tylko sa przetłumaczone z języka ang. na inny. mój wniosek seta kosztował mnie nie 14 $ lecz 114$. niespodzianka po sprawdzeniu konta. Otrzymalam potwierdzenie zapłaty na 14$.

  • Ja zapłaciłam 104 dolary niestety strony wyglądają podobnie trochę szkoda ale nic już się nie da zrobić trzeba uważać

 • hej proszę o pomoc,
  czy jeśli jeszcze nie znam adresu w usa w którym będę przebywać bo jeszcze nie zrobiłam rezerwacji hotelu, co należy wpisać wówczas w formularzu?

  • Hej, wybierz dowolny hotel w miejscu, do którego lecisz i podaj jego adres. Te informacje nie są weryfikowane, bo od czasu wniosku do wyjazdu mogą się zmienić z 10 razy.

 • Czy jest jakiś link, numer konta, na który można dokonać opłaty za wniosek wizowy? Próbowałam 2-krotnie bezpośrednio po wypełnieniu wniosku niestety za każdym razem ten sam komunikat że nie można dokonać teraz płatność z powodu błędy serwera. A nie wiem jak wrócić na stronę płatności. Proszę o pomoc/ jakieś rady

  • Hej, wejdź jeszcze raz na stronę Urzędu Ochrony Granic -esta.cbp.dhs.gov/individualStatusLookup, podaj numer swojego wniosku i wtedy wrócisz na stronę płatności.

   • Niestety nie wracam na stronę płatności jest komunikat: w tej chwili nie można sprawdzić statusu płatność. Sprawdź później. Nie ma żadnego linku aktywnego żeby przejść do płatności

 • Od piątku próbuję przejść nową wersję formularza – utknęłam przy danych osobowych. Jest weryfikacja maila, niestety po wpisaniu maila nie przychodzi mi na mail żaden kod weryfikacyjny. W piątek mam wylot, dzwoniłam do ambasady, ale nikt nic nie wie, próbowałm dzwonić na numer amerykański, ale sie nie dodzwoniłam. Nie bardzo wiem co robić…

 • Witam, Chcąc przejść do kroku 3 system wymusza generacje kodu (weryfikacja adresu mail), który wysyła na podany adres mail. Niestety, na ten adres nic nie przychodzi i nie można przejść dalej. Co robić?

 • Witam, w pytaniu ” czy używasz innego nazwiska “, mam wpisać moje nazwisko panieńskie (chociaż je nie używam obecnie) ? Nie wiem też, czy mam wpisać dane ostatniego pracodawcy jeżeli od paru lat jestem na emeryturze.
  Pozdrawiam

  • Pole z innym nazwiskiem zostawiasz puste. Jeśli chodzi o pracodawcę to proszę wpisać ostatniego, u którego wykonywało się pracę.

 • Witam. Mam pytanie wypełniam ten formularz i “nie chce mnie puścić” pola adres pracodawcy:( moj pracodawca prowadzi działalność we wiosce bez nazw ulic jak wpisuje sam nr siedziby – błąd, jak nr z miejscowością – łąd, jak unknown- błąd. nie wiem co mam tam wpisac wszustkiego próbowałem i nie puszcza:( pozdrawiam

  • Witaj, wpisz numer wraz z miejscowością. Jeśli pojawi się Tobie błąd, nic nie zmieniaj w formularzu i spróbuj kolejny raz przejść dalej. Wtedy wyświetli się Tobie pole do zaznaczenia, w którym potwierdzasz, że adres jest poprawny.

  • Hej, mam pytanie, jak mam dokonać płatności? Cały czas wyskakuje mi to co jest pokazane na ostatnim zdjęciu. Jest gdzieś jakiś przycisk dokonaj płatności?

   • Hej, na ostatnim etapie musisz wprowadzić dane swojej karty płatniczej. Jeśli pominęłaś płatność podczas wypełniania wniosku to możesz przejść bezpośrednio do jego opłacenia przez opcję “Sprawdź istniejący wniosek” na głównej stronie ESTA.

 • Mam pytanko .Co należy wpisać jeśli pracuję w dwóch miejscach ,tj . szkoła i sąd .Czy da się to wpisać w formularzu ?

  • Witaj! W formularzu umieść miejsce, w którym pracujesz więcej godzin/więcej zarabiasz.
   Miejsce pracy ma przekonać celników, że masz po co wrócić do Polski.

 • A jeśli prowadzę własną działalność to czy w polu o zatrudnieniu wpisuję dane swojej firmy? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

   • Dziękuję serdecznie za odpowiedź! Wczoraj zaryzykowałam i tak właśnie zrobiłam. Po około dwóch godzinach od rejestracji otrzymałam zgodę na wyjazd. Pozdrawiam serdecznie!

     • Witam. Jestem w trakcie wypełniania aplikacji i utknęłam na jednym punkcie otóż … mój syn ma obywatelstwo angielskie i ang paszport tak wiec w pytaniu gdzie jest – czy miał jakieś inne obywatelstwo wczesniej musze podać ze polskie?