Blog podróżniczy » Ameryka Północna » USA » Las Vegas » Tani wynajem samochodu w Las Vegas
Las Vegas

Tani wynajem samochodu w Las Vegas

Wynajem auta w Las Vegas to szybka, wygodna i bezpieczna możliwość pozwalająca zwiedzić miasto, okoliczne kaniony oraz góry. Podziwianie krajobrazu zza szyby samochodu odkryje przed Tobą wszystkie tajemnice tego amerykańskiego, urokliwego miejsca!

Tani wynajem samochodu Las Vegas

Las Vegas to wielkie miasto, kryjące wiele niespodzianek oraz tajemnic. Piękne krajobrazy, góry, wielkie kaniony oraz pustynie będą w zasięgu Twojej ręki. Ze względu na stosunkowo duże odległości między tymi atrakcjami, poruszanie się samochodem jest zdecydowanie najłatwiejszą i najszybszą opcją. Urokliwa droga do Red Rock Canyon z centrum miasta zajmie Ci jedynie 30 minut!

Międzynarodowy port lotniczy McCaren znajduje się w 14 km od Las Vegas. Tam z łatwością znajdziesz wiele popularnych firm oferujących wynajem aut w Las Vegas. Z pomocą samochodu najłatwiej dotrzesz do miejsca swojego pobytu. Znane wypożyczalnie aut w Ameryce to mi.: Dollar, Fox rent a car, Alamo, Enterprise, Avis, Advantage, Payless, czy Hertz.  Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę wystarczy skorzystać z wyszukiwarki RentalCars.com, w której możesz szybko znaleźć wiele ofert samochodów na wynajem pochodzących od różnych wypożyczalni aut w Las Vegas.

Wynajem auta w Las Vegas – na co zwrócić uwagę?

Wynajem auta w Las Vegas to koszt około 200 zł dziennie. Ostateczna cena zależna jest od ilości dni, terminu rezerwacji, dodatkowych usług oraz także rodzaju wynajętego auta. Warto rozważyć opcję dokupienia ubezpieczenia o nazwie CDW. To rodzaj ubezpieczenia od wypadków w czasie jazdy. Zwolni Cię to z odpowiedzialności finansowej w przypadku uszkodzenia pojazdu. Inne ubezpieczenie, które warto posiadać to LDW. Jest to rodzaj ochrony przed wandalizmem, czy też kradzieżą. Kradzieże aut rzadko zdarzają się w USA, lecz taki pakiet z pewnością zapewni Ci spokojny urlop. 

las vegas ulica

Warto pamiętać, że w Ameryce często obowiązuje opłata za drugiego kierowcę. Nie ma problemu, gdy zamierzasz prowadzić samodzielnie, lecz ze względu na duże odległości, posiadanie zmiennika to zdecydowanie dobry pomysł. Niektóre wypożyczalnie posiadają limit mil, które możesz przejechać. Pamiętaj, by dokładnie przeczytać umowę, przed jej podpisaniem, by uniknąć zbędnych, nieprzyjemnych niespodzianek. 

Dowiedz się więcej: Tani wynajem auta w USA

Pamiętaj, że Las Vegas to wielkie, bardzo zatłoczone miasto. Unikaj wyjazdów w czasie godzin szczytu, planuj wcześniej swoje trasy, omijaj najbardziej popularne drogi oraz zachowaj spokój, oraz rozwagę! Pamiętaj, by bezwzględnie stosować się do przepisów ruchu drogowego, ponieważ mandaty w Las Vegas są niezwykle drogie. 

Wynajem samochodu czy inne środki transportu w Las Vegas?

Jeżeli z pewnych powodów nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na wynajem auta w Las Vegas, zapoznaj się z zasadami działania komunikacji miejskiej w tym mieście. Najłatwiej będzie podróżować za pomocą metra, bądź kolejki Monorail. Kolejka jest dobrym i szybkim rozwiązaniem, mimo dość krótkiej trasy. Całodzienny bilet to koszt 12$. 

Miasto podzielone jest na dwie strefy turystyczne. Tańsza obejmuje prawie całe miasto (z wyjątkiem autobusów turystycznych) i kosztuje 5$. Droższa włącza strefę wzdłuż Strip i kosztuje 8$ dziennie. 

Las Vegas posiada także bogatą sieć taksówkarską. Korzystanie z nich to zdecydowanie szybka i wygodna, lecz dość kosztowna opcja. 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować